Apvienojot dzeju, mūziku un ļaušanos dejai, piektdien, 25. septembrī, pulksten 21 "Liepājas Mākslas foruma" atklāšanas vakaru papildinās līdz šim pilsētā nebijis notikums — kultūru atspoguļojošā interneta žurnāla "Satori" piedāvātā dzejas diskotēka "Bohēmiskās dzīres", portālu irliepaja.lv informēja Elizabete Hartmane, SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja.

Dzejas diskotēkas "Satori" organizē jau vairākus gadus, un tā ir kļuvusi par publikas iemīļotu tradīciju, vakariem, kuros dažādu paaudžu mūsdienu latviešu dzejnieki iejūtas dīdžeja lomā – viņi lasa publikai savu dzeju, atskaņo pašu izvēlētas dažādu žanru dziesmas un skaņdarbus, nododas bohēmiskām dzīrēm un dejām. Dzejas diskotēkas apvieno izklaidi un mākslu un ļauj ar laikmetīgās dzejas procesiem un autoriem atbrīvotā gaisotnē iepazīties tiem, kas ikdienā iespējams dzejas norisēm neseko.


Jautāts, kādu žanru mūziku apmeklētāji dzirdēs dzejas diskotēkā, "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners atklāj: "Katra autora izvēlētā mūzika pastāsta kaut ko par šo autoru, un zināmā mērā ļauj iepazīt viņu labāk. Var atskanēt aristokrātu maršs vai tikpat labi kāda popdziesma, ko mēs citkārt dzirdam pa dažādām radio stacijām. Tas ļauj apzināties un novērot to, ka dzejnieki, kas mūsdienās ir tāda nedaudz mistiska profesija, arī ir tikai cilvēki, kas mēdz izklaidēties un atpūsties."


"Cilvēki dejo un paralēli klausās dzeju, var just, ka viņi šo tekstu ar laiku, dziļāk naktī sāk uztvert ar lielāku entuziasmu un tas mums, dzejniekiem, ir visnotaļ baudāmi. Kopumā tas veido tādu kā performanci, kuru katrs dzejnieks ir režisējis, izvēloties konkrētu dzejoli un dziesmu," piebilst dzejniece un dramaturģe Anna Belkovska.


"Bohēmiskajās dzīrēs" dzeju lasīs un mūziku atskaņos astoņi mākslinieki: dzejnieks un kādreizējais liepājnieks Aivars Madris, dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Raimonds Ķirķis, dzejnieks Kirils Ēcis, dzejniece un māksliniece Marija Luīze Meļķe, ilustratore un dzejniece Lote Vilma Vītiņa, dzejniece un dramaturģe Anna Belkovska, dzejnieks un literatūrkritiķis Artis Ostups, kā arī interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.


"Atmosfēra ikreiz ir droša un iekļaujoša, un tas ir pasākums, kurā var iet arī nedaudz patrakot, bet tevi neviens par to nenosodīs, tā ir iespēja uzvesties brīvi. Labi pavadīts laiks, bet ar lielu pievienoto vērtību," iedrošinot apmeklētājus, piebilst Zēgners.


Uzziņa
"Satori" ir digitāls žurnāls, kas par savu galveno uzdevumu uzskata veicināt sabiedrības spriestspēju un dot iespēju cilvēkiem piedalīties diskusijā par kultūras, sociāliem un politiskiem notikumiem. Paralēli publikācijām internetā žurnālā redakcija izdod grāmatas, bezmaksas avīzes, žurnālus un daiļliteratūras burtnīcas, rīko literāros lasījumus un publiskās diskusijas, atbalsta un piedalās kultūras un pilsoniskās aktivitātēs. Vairāk par interneta žurnālu "Satori" ŠEIT.


"Liepājas Mākslas forumu" ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu organizē Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars". Biļetes uz dzejas diskotēku par 5,00 eiro nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Pasākuma dienā biļešu cena 7,00 eiro. Norises ilgums: aptuveni 3 stundas. Informācija par visiem foruma maksas un bezmaksas pasākumiem lasāma ŠEIT.