No 2. līdz 5. septembrim vēl neierastā laikā un formātā, bet ar ierastu vērienu un jaudu visā Latvijā un pasaulē sevi pieteiks sestais sarunu festivāls "Lampa". Četru dienu garumā un vairāk nekā 200 notikumu spožumā sarunu festivāls bez maksas būs skatāms tiešraidē tā mājaslapā un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā. Pirmo reizi "Lampas" tiešraide būs vērojama arī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", kas laikā no 2. līdz 5. septembrim darbosies kā "Lampa" oficiālā kopā skatīšanās vieta, pulcējot pie lielā ekrāna liepājniekus un pilsētas viesus, portālu irliepaja.lv informēja Elizabete Hartmane, SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja.


"Esam patiesi gandarīti pirmo reizi festivāla pastāvēšanas laikā būt par daļu no "Lampas" un būt vieni no pirmajiem "Lampas" kopā skatīšanās kustībā! Programma, kas būs vērojama "Lielajā dzintarā", no visa plašā "Lampas"   tiešraižu klāsta atlasīta ar īpašu rūpību, domājot par skatītājiem ar dažādām pieredzēm un vajadzībām – vai tie būtu jaunieši, viņu vecāki, seniori, ekonomiski aktīvie pilsētnieki, vai reģionu iedzīvotāji. "Lampa"  ir festivāls ikvienam – robežas nav ne interesēs, ne paaudzēs!" baudīt "Lampu"  Liepājas koncertzālē aicina tās mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.


"Lielajā dzintarā" sarunu festivāls būs skatāms visas četras tā norises dienas, ļaujot katram skatītājam pašam brīvi izvēlēties sev ērtus apmeklējuma laikus – vai tā būtu visa diena, vai arī tikai konkrēta diskusija. Kopā skatīšanās vieta ar lielo ekrānu mājīgi būs iekārtojusies koncertzāles 2. stāva galerijā.

"Lampas" kopā skatīšanās darba laiks Liepājas koncertzālē:
2. septembrī pulksten 10.30 – 21;
3. septembrī pulksten 10 – 20;
4. septembrī pulksten 10 – 21.30;
5. septembrī pulksten 10– 15.

"Lielajā dzintarā" skatāmā un klausāmā programma lejuplādei pieejama ŠEIT.


Līdztekus globāliem un šķietami neizsmeļamiem sarunu tematiem (demokrātija, vērtības, tiesiskums u.c.), būs iespēja gūt arī pavisam praktiskus ieteikumus labākai ikdienai. Pārstāvēta būs gan kultūra un māksla, gan izglītība, garīgā un fiziskā veselība, ekonomika un politika, vide un sabiedrība, tehnoloģijas. Tas viss – gan diskusijās un sarunās, gan arī darbnīcās un izrādēs, dažādos formātos vienā festivālā aptverot teju visus mūsdienu sabiedrībai būtiskos jautājumus un reizē neaizmirstot par vieglumu, humoru un izklaidi.


Ar Liepājas koncertzālē skatāmajiem "Lampas" sarunu tematiem un katra notikuma norises laiku detalizēti var iepazīties mājaslapā. Ieeja kopā skatīšanās vietā – bez maksas. Plašāka informācija par sarunu festivālu "Lampa", tā notikumiem, kā arī pilna festivāla programma atrodama ŠEIT