Liepājas Kultūras pārvalde izsludina pieteikšanos jau par tradīciju kļuvušajam rakstniecības konkursam, lai jau rudenī rakstnieka Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" ceremonijā apbalvotu Latvijas labākos jaunos autorus un orģinālliteratūras prozas darbus. Pieteikšanās konkursam līdz 1. jūlijam, informēja Liepājas Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Evija Lene.

Ar Liepāju un jūru tik ļoti saistītais rakstnieks, publicists un scenārists Egons Līvs šogad 31. augustā svinētu savu 100 gadu jubileju. Savas dzīves laikā Egons Līvs sarakstījis neskaitāmus stāstus, grāmatas un scenārijus, kas kļuvuši par vērtību ikvienam, kam sirdī tuva ir jūra un dzīve pie tās. Rakstnieks savos darbos aprakstīja piejūras dzīvi, jūrniecības tradīcijas, jūrasbraucēju stāstus. Tika aprakstīta Liepāja. Jau vairāk kā desmit gadus ar mērķi veicināt interesi par rakstnieka literāro mantojumu un, lai atbalstītu radošo jaunrades procesu rakstniecībā, reizi gadā Liepājā tiek pasniegtas rakstniecības balvas "Krasta ļaudis".

Par godu Egona Līva nozīmīgajiem rakstniecības darbiem, kas veltīti Liepājai, šogad nominācijas "Labākais jauno autoru literārais darbs" tēma ir – "Liepāja". Tēma ietver jebkuras radošas un tēlainas pārdomas, notikumus vai tikai asociācijas, ko tā rosina. Konkursam var pieteikties 10. - 12. klašu skolēni, studenti un jaunie autori (līdz 35 gadu vecumam) no visas Latvijas, kuru daiļliteratūras prozas darbi vēl nav tikuši izdoti grāmatā. Vairāk par konkursa nosacījumiem, skatīt Konkursa nolikumā.

Nominācijai "Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs" tiek aicināts iesniegt prozas darbus, kas izdoti laika posmā no 2023. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 1. jūlijam. Konkursa žūrija vērtēs vai iesniegtās grāmatas atbilst konkursa izvirzītajiem mērķiem, vai tajās tiek aktualizētas latviskuma un patriotisma tēmas, sabiedrībā valdošo notikumu un viedokļu atspoguļojums, spilgtu piemares iedzīvotāju raksturi utml. Vairāk par konkursa nosacījumiem, skatīt Konkursa nolikumā.

Darbus abās nominācijās var iesniegt, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu:

• Rakstnieka Egona Līva piemiņas balva "Krasta ļaudis" 2024 - Labākais jauno autoru literārais darbs
• Rakstnieka Egona Līva piemiņas balva "Krasta ļaudis" 2024 - Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā

Apbalvošana notiks Dzejas dienu ietvaros, svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā "Krasta ļaudis" 2024. gada 12. septembrī.


Konkursu organizē Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību.