Ar skatītāju ovācijām siltā un saulainā vasaras vakarā Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gunta Kuzmas vadībā aizvadījis pirmo simfonisko koncertu atjaunotajā Liepājas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", informē orķestra mārketinga un komunikācijas daļas vadītājs Dzintars Hmieļevskis.

Koncerta pirmajā daļā Liepājas Simfoniskais orķestris izpildīja uvertīru no Leonarda Bernsteina operetes "Kandids" un, kopā ar pianistu Vestardu Šimku, amerikāņu komponista Džordža Gēršvina 1925. gadā radīto klavierkoncertu, kas ir īpaši spilgts un enerģisks džeza un akadēmiskās mūzikas apvienojums.

Otrajā daļā koncerta apmeklētājus un Jūrmalas parkā sapulcējušos atpūtniekus priecēja ievērojamā Holivudas komponista Džona Viljamsa mūzika, kas rakstīta Stīvena Spīlberga slavenajai filmai "Noķer mani, ja vari". Šajā darbā solistu partijas spēlēja Oskars Petrauskis (saksofons), Marta Kauliņa-Pelnēna (sitaminstrumenti) un Guntis Kolerts (kontrabass).

Spāniskas noskaņas raisīja ievērojamā meksikāņu komponista Arturo Markesa "Dansons nr.2" un visā pasaulē pazīstamais un klausītāju iemīļotais Morisa Ravēla "Bolero".

Piektdien, 12. augustā, Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi dosies izbraukumā pa Dienvidkurzemi, kur priecēs klausītājus festivālā "Rimbenieks", savukārt koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" atgriezīsies 27. augustā, kad pirmo reizi ar simfonisku jaudu dārdēs leģendārā latviešu rokgrupa "Pērkons".

Plašāka informācija par festivālu "Rimbenieks" atrodama vietnē: lso.lv/festivali/rimbenieks

Savukārt biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu kopā ar grupu "Pērkons" var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv/lv/event/116819