Sestdien, 6.augustā, pulksten 19 leģendārais maestro Raimonds Pauls un izcilais Latvijas Radio bigbends aicinās uz vērienīgu vasaras koncertu atdzimušajā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Muzikāli dzirkstošā džeza un instrumentālās mūzikas programmā māksliniekiem uz skatuves pievienosies Latvijā zināmi un mīlēti solisti – Daumants Kalniņš, Elza Rozentāle un ģitārists Aivars Hermanis, – piedāvājot skaistākās tēmas no maestro daiļrades, kas ietērptas īpašās skaņdarbu aranžijās.
"Vairākiem Latvijas Radio bigbenda mūziķiem, arī man personīgi, "Liepājas dzintars" ir bijis nozīmīgs pagrieziena punkts mūziķa gaitās, un tādēļ ar lielu nepacietību gaidām atgriešanos uz "Pūt, vējiņi!" skatuves. Vēl jo lielāks prieks, ka šī atgriešanās būs ar tik plašu vērienu – Latvijas Radio bigbendam un Sinfonietta Rīga stīgu grupai pievienosies izcili solisti – Daumants Kalniņš, Elza Rozentāle, Aivars Hermanis, un, protams, pats maestro Raimonds Pauls pie klavierēm," sajūtās par gaidāmo koncertu dalās bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags.

Maestro klausītājiem sagatavojis instrumentālo programmu ar skaistākajiem darbiem no teātra un kino mūzikas, kurus turpinās jestras un atraktīvas tēmas no laika, kad Raimonda Paula mūziku caurstrāvo komponistam tik tuvais džezs. Latvijas Radio bigbends kopā ar Sinfonietta Rīga stīgu grupu atskaņos fragmentus no maestro 60. un 70. gados sarakstītajām džeza svītām – "Kalnu skices", "Iespaidi", "Dienvidu akvareļi" un "Melnās krāsas" –, kuras iekļautas bigbenda un maestro jaunākajā skaņu platē "Jazz suites: Reimagined!".

Dziedātājs Daumants Kalniņš koncertā izpildīs maestro komponētās dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem, kas tapušas 70-tajos gados. Šis laiks Maestro īpaši asociējas ar Liepāju, jo viņš regulāri viesojies pilsētā un darbojies populārās mūzikas konkursa "Liepājas dzintars" žūrijā. Kā stāsta pats komponists: "Tieši šis laiks man spilgti iespiedies atmiņā. Tad valdīja īsts hipiju gars". Šo brīvo garu varēs sajust arī Ziedoņa dziesmu ciklā. Skanēs arī fragmenti no maestro lustīgā dziesmu cikla "Putnu dziesmas" ar dzejnieces Ineses Zanderes vārdiem.

Pavisam jaunās skaņās dzirdēsim skaņdarbus arī no maestro 2000.gadā Dailes teātrī izrādītā mūzikla "Leģenda par zaļo Jumpravu", kam tapušas speciāli bigbendam radītas aranžijas. Kopā ar bigbendu un Raimondu Paulu šajās dziesmās pirmo reizi sadziedāsies jaunā un talantīgā etnodžeza dziedātāja Elza Rozentāle.

Kā īpašais viesis, koncertam pievienosies Liepājas mūzikas leģenda, ģitārists Aivars Hermanis, kurš atskaņos vairākus instrumentālus skaņdarbus, pirmo reizi sadarbojoties ar bigbendu solista statusā.

Koncerts "Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends. Atkalsatikšanās Liepājā" ar Liepājas pašvaldības atbalstu rīko SIA "Lielais Dzintars", plašāka informācija lasāma www.lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11–17, sestdienās, svētdienās: 10–15. Tālrunis: 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.