No 19.oktobra līdz 30.novembrim Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē būs skatāma Krišjāņa Barona 185 gadu jubilejai veltīta izstāde "Ceļā pie tautasdziesmas". Izstāde sniedz plašu ieskatu folkloras vākšanas procesos un dinamikā visos Latvijas novados. Izstādes atklāšana 23.oktobrī pulksten 15, informē SIA "Liepājas latviešu biedrības nams" sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Daiva Priediena.

31.oktobrī Krišjānim Baronam , tautā mīļi sauktam par Dainu tēvu, apritēs 185 gadu jubileja. Tam par godu Liepājas Latviešu biedrības namā tiks atklāta izstāde "Ceļā pie tautasdziesmas". Izstādes atklāšanas dienā, 23.oktobrī, pulksten 15 Biedrības namā viesosies Krišjāņa Barona muzeja pārstāvji, piedāvājot muzikāli izglītojošu pēcpusdienu par latviešiem tik būtisko vērtību – tautasdziesmu.

Krišjāņa Barona ieguldījums latviešu kultūras vēsturē ir mūsu folkloras saglabāšana, tādēļ būs dzirdami aizraujoši stāsti par viņa ekspedīciju ceļiem, viņa dzīves gaitu un mūsdienu folkloras vākšanas tradīcijām no muzejpedagoģes Ditas Baronas un muzeja vadītājas Rūtas Kārkliņas, kā arī apmeklētājus priecēs muzikāli priekšnesumi kopā ar Krišjāņa Barona muzeja speciālistu un folkloras kopas "Budēļi" dalībnieku Andri Ērgli. Tāpat arī atklāšanas dienā būs iespēja vērot Knuta Skujenieka (scenārija autors) un Andra Slapiņa (režisors) 1984.gada īsfilmu par Krišjāni Baronu.

Izstāde "Ceļā pie tautasdziesmas" ir veidota kā stāsts par to, kā praktiski savākts viens no lielākajiem folkloras arhīviem Eiropā, kā folklorists atradis ceļu pie teicēja, kā pierakstīta folklora visos Latvijas novados un arī ārpus tās. Lielākā daļa tautasdziesmu ir savāktas tieši ekspedīcijās – īpaši rīkotos, saskaņotos , koordinētos un iedvesmojošos izbraukumos gan pa Latvijas novadiem, gan pēdējos gados – arī uz kaimiņzemēm.

Šobrīd latviešu folkloras mantojumā ir apkopoti jau 3 miljoni vienību, kas tiek glabātas Latvijas Universitātes Latviešu Folkloras krātuvē. Izstādes autors ir Krišjāņa Barona muzeja speciālists Andris Ērglis, līdzautori – Latviešu folkloras krātuves fondu glabātāja Māra Vīksna un pētnieks Aldis Pūtelis, savukārt mākslinieks ir Ints Sedlenieks.

Sadarbībā ar Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku visa mēneša garumā Biedrības namā papildus būs iespēja aplūkot vecbibliotēkas grāmatu krājumus un arī jaunākās izdotās grāmatas par Krišjāni Baronu un viņa ieguldījumu latviešu folklorā. Savukārt, lai veicinātu sajūtu par Dainu tēva klātesamību, būs pieejams statīvs ar viņa tēlu, kur ikvienam apmeklētājam būs iespēja nofotografēties kopā ar Krišjāni Baronu un Dainu skapi.

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina izstādes apmeklētājus būt atbildīgiem, atsaukties darbinieku aicinājumiem un ievērot norādes par sejas aizsargmasku lietošanu, maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, ievērot distanci un roku dezinfekciju, sekojot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai novērstu epidēmijas izplatību. Plašāka informācija par Biedrības nama darbību pieejama interneta vietnē www.biedribasnams.lv.

Izstāde bez maksas Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē būs apskatāma no 19.oktobra līdz 30.novembrim, katru dienu no pulksten 10 līdz 19.