Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā nākamnedēļ, 11.februārī pulksten 19 koncertzālē "Lielais dzintars" atskaņos Sergeja Prokofjeva Piekto simfoniju un Pētera Čaikovska Vijolkoncertu. Koncerta solists būs jaunais un talantīgais vijolnieks Daniils Bulajevs, informē orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Par Sergeja Prokofjeva Piekto simfoniju, ko komponists savulaik bija iecerējis kā "himnu brīvam un laimīgam cilvēkam", diriģents Normunds Šnē stāsta sekojoši: "Prokofjeva mūzika ir vieni no maniem pirmajiem bērnības muzikālajiem iespaidiem. Šo mūziku ļoti mīlēja mana māte, kas mācījās Pēterburgas konservatorijā. Tur Prokofjeva mūzika bija neatņemama kultūras atmosfēras sastāvdaļa, un tā vietā, lai mājās skanētu "Gulbju ezers", "Dzīvnieku karnevāls" un citi sešgadniekam piemērotāki skaņdarbi, mūsu dzīvoklī it bieži skanēja tādu komponistu darbi kā Prokofjevs, Šostakovičs un Bahs."

"Lai gan Prokofjeva Piekto simfoniju, kas nenoliedzami ir viena no augstākajām viņa radošajām virsotnēm, diriģēšu pirmo reizi, šodien atverot Piektās simfonijas partitūru, esmu pārsteigts, cik daudz mana atmiņa ir saglabājusi sevī no šiem tālajiem gadiem," saka diriģents.

Koncertā skanēs arī viens no iemīļotākajiem vijolkoncertiem mūzikas vēsturē – Pētera Čaikovska 1878. gadā radītais Vijolkoncerts, kur solo partiju izpildīs Daniils Bulajevs.

"Man šķiet, ka Čaikovska mūzika ir tuva Daniila radošajai pasaulei un viņa mūziķa credo. Esam tikušies uz skatuves arī iepriekš un varu apbrīnot viņa fanātisko aizrautību un vērienīgo talantu, tādēļ ar interesi gaidu mūsu tikšanos Liepājā," saka Normunds Šnē.


Vijolnieks Daniils Bulajevs (attēlā) ir 17 gadus jauns, taču ar iespaidīgu vijoļspēles pieredzi – kā solists kopā ar kamerorķestri pirmo reizi koncertējis jau piecu gadu vecumā, nu jau ir daudzu starptautisku konkursu laureāts, solista lomā uzstājies koncertos un festivālos Latvijā, Beļģijā, Armēnijā, Argentīnā, Itālijā, Krievijā, Makao un daudzviet citur. 2020. gadā mūziķis tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".

Normunds Šnē ir neparasti daudzpusīga personība – diriģents, obojists, vairāku orķestru dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, mūzikas ierakstu producents un māsteringa inženieris, vairākās progresīvā roka grupās bijis ģitārists un skaņu režisors, aizrautīgs radioamatieris.
Mākslinieka un viņa vadīto kolektīvu veikums deviņas reizes ticis apbalvots ar Latvijas Lielo mūzikas balvu dažādās nominācijās.

Kopš 2006. gada viņš ir valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs, taču pirms tam vadījis tā priekšteci – kamerorķestri "Rīgas kamermūziķi", kuru dibinājis 1987. gadā. 1999. gadā dibinājis Rīgas Festivāla orķestri un ir tā mākslinieciskais vadītājs.