Ceturtdien, 15.oktobrī, pulksten 17 Liepājas muzejā norisināsies tikšanās ar izstādes "Dzīvās gleznas. Simbolisms" idejas autori, radošo producenti Leonardu Ķesteri un izstādē izmantotās latviešu klasiskās mūzikas interpretu, pianistu Andreju Osokinu, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Kā uzsvēra pati Leonarda Ķestere, tikšanās Liepājā muzejā iecerēta kā brīva saruna vai randiņš ar tiem, kas interesējas par pirms 100 gadiem radītu mākslu, mūziku un literatūru. Par latviešu kultūras pērlēm un vērtībām, kas, pateicoties multimediju performancei "Simbolisms", ietērptas mūsdienīgā dialogā ar skatītāju un klausītāju.

Performance "Simbolisms" palīdz veidot jauniešu attiecības ar simtgadīgu latviešu kultūras mantojumu, sniegt izpratni par to un  parādītu,  ka māksla ir spējīga runāt arī par pašu jauniešu sajūtām.

Izcilais latviešu pianists Andrejs Osokins plūcis laurus pasaules nozīmīgākajos pianisma konkursos. Viņš ieskaņojis melodijas katram mākslas darbam izstādē "Dzīvās gleznas. Simbolisms" un visam priekšnesumam kopumā, interpretējot triju izcilo latviešu simbolisma laika skaņražu – Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa un Jāna Mediņa darbus.

Izstādes laikā, kas Liepājas muzejā būs skatāma līdz pat gada beigām, plānots rīkot pasākumu ciklu "Radošais simbolisms", un šī satikšanās neformālā un radošā gaisotnē ar izstādei cieši pietuvinātajām personībām būs pirmais pasākums šajā ciklā. Šoreiz galvenā mērķauditorija pasākumam ir tieši jaunieši.

Liepājas muzejs sadarbībā ar izstādes "Dzīvās gleznas. Simbolisms" veidotājiem ir izstrādājis muzejpedagoģijas programmu, kas bērniem un jauniešiem pirms multimdiālā seansa noskatīšanās sniedz padziļinātu skatījumu uz to, kas ir simbolisms un kā tas izpaudies latviešu mākslā. Jau pirmajās izstādes dienās šī muzejpedagoģijas programma ir ļoti labi apmeklēta.

Vietu skaits pasākumā ierobežots, interesentiem iespēja pieteikties, zvanot pa tālruņa numuru 22333723.