Piektdien, 15. decembrī, pulksten 18 Liepājas muzejs Kūrmājas pr. 16/18 aicina uz Ziemassvētku koncertu džeza noskaņās, kura laikā ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Liepājas džeza komūnas domubiedri – "John Coltrane Band". Koncerts izskanēs muzeja lielajā izstāžu zālē, kurā līdz 21. janvārim aplūkojama tekstilmākslinieka Egila Rozenberga lielformāta gobelēnu izstāde "Transfigurācija", portālu informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Grupā "John Coltrane Band" apvienojušies: Krišjānis Petraitis (tenora saksofons), Harijs Ločmelis (trompete), Timotejs Rozentāls (klavieres), Kristaps Vītols-Vītoliņš (kontrabass) un Andris Žabris (bungas).

Ziemassvētku koncerts džeza noskaņās izskanēs divās daļās. Koncertā būs dzirdama gan Džona Koltreina mūzika, piemēram, skaņdarbs, ko Koltreins nereti iekļāva savā repertuārā – "Greensleeves", gan arī grupas kompozīcijas. Tiks atskaņots arī skaņdarbs, ko bieži atpazīst kā Ziemassvētku korāli – "Kas ir šis bērns". Tāpat koncertā būs dzirdams gregorisks adventes laika korālis "Veni, veni Emanuel", kas līdz mūsdienu klausītāju ausīm ģeniālā saksofonista izpildījumā diemžēl nav nonācis.

"John Coltrane Band" par savas mūzikas patronu un bākuguni ir izvēlējušies komponistu un saksofonistu Džonu Koltreinu (John Coltrane). Džons Koltreins bija amerikāņu džeza saksofonists, grupas līderis un komponists. Viņš ir viena no ietekmīgākajām un atzītākajām personībām džeza un 20. gadsimta mūzikas vēsturē.

Jautājot grupai, kas viņiem ir Džons Koltreins, viņi teic, ka, atbildot uz šo jautājumu, izskaidrojams arī, kas vispār ir mūzika: "Tas ir spēks, un tā ir uguns, kas tiek nesta no debesīm – tas ir gara nesējs. Viņa mūzika sniedz to piepildījumu, ko sagaidām no mūzikas. Tā neprasa nekādus komentārus kā vien to, lai atveram sirdi šai ugunij. Jaunā grupas repertuāra vēstījums ir Koltreina manifests "A Love Supreme" jeb "Augstākā mīlestība"".

Pirms pasākuma un starp abām koncerta daļām ikviens apmeklētājs ir aicināts nobaudīt kūkiņas un citus cienastus, ko būs sarūpējusi "Stenderu konditoreja", kā arī ļauties pirmssvētku noskaņām, nofotografējoties pie Ziemassvētku egles, kas rotā Liepājas muzeja vestibilu.

Ieeja koncertā – 5 eiro.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma teritorijā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/-a audio vai vizuālajā materiālā.