Šogad, no 25. septembra līdz 10. novembrim, Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē norisināsies Liepājas vizuālās mākslas kopizstāde–biennāle, kas Liepājas kultūras un mākslas pasaulē ir gaidīts un labi apmeklēts notikums, pulcējot ievērojamu skaitu Liepājas un tās apkārtnes mākslinieku, kā arī mākslas cienītāju, informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Pēdējos gadus Liepājas vizuālās mākslas izstāde ir kļuvusi par biennāli, kas notiek reizi divos gados. Šī gada Liepājas vizuālās mākslas kopizstāde iecerēta kā veltījums Liepājai, kas 2025. gadā atzīmēs nozīmīgu jubileju – 400 gadus. Izstādes atklāšana paredzēta 25. septembrī.

Izstādes vadmotīvs ir "Pilsēta izredzētā", kuram iedvesma gūta no zināmas un iemīļotas dziesmas "Vējš".

Cauri gadsimtiem Liepāja ar savu gleznaino Baltijas jūras piekrasti, rosīgo kultūras dzīvi, daudzveidīgo vēsturi, neatkārtojamo dabas skaistumu un pilsētas šarmu, kas rosina radošumu un iztēli, iedvesmo cilvēkus radīt mākslu.

Izstādes mērķis ir parādīt Liepājas un tās apkārtnes mākslinieku spožumu un radošumu, kuri, Liepājas iedvesmoti, gadu no gada dažādos žanros, tehnikās un izpildījumā rada mākslas darbus.

Darbus izstādei Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 Liepājas un tās apkārtnes mākslinieki aicināti iesniegt no 9. septembra līdz 15. septembrim. Darba dienās pulksten 9–17 aicinām darbus nodot muzeja Sabiedrisko attiecību daļā, bet nedēļas nogalē – pulksten 10–18 muzeja pirmā stāva vestibilā.

Izstādei iesniedzami ne vairāk kā divi darbi, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā.

Liepājas vizuālās mākslas kopizstādes darbi tiks izvēlēti atbilstoši koncepcijai un darbu mākslinieciskajai kvalitātei, kā arī vēlāk vērtēti, ņemot vērā māksliniecisko augstvērtīgumu un radošumu. Darbu vērtēšanā piedalīsies profesionāla žūrija. Izstādes mērķis ir veicināt mūsdienu mākslas procesu attīstību un sekmēt Liepājas mākslinieku jaunradi.

Līdzīgi kā iepriekšējās izstādes norises reizēs, Liepājas muzejs iegādāsies vienu izstādes darbu muzeja mākslas krājuma papildināšanai. Darbu izvēlēsies Liepājas muzeja Krājuma komisija, īstenojot pārdomātu un mērķtiecīgu Liepājas muzeja krājuma politiku.