Ceturtdien, 29.jūlijā, pulksten 16 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 notiks tikšanās ar norvēģu mākslinieci un mākslas vēsturnieci Beāti Jersvollu, kuras akvareļu darbu izstāde Liepājas muzejā skatāma jau no 4. jūnija, informē muzeja ārējo sakaru koordinatore  Linda Rozentāle-Roze.

Pasākumā piedalīsies Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā – V.E. Kristians Ēdegors. Izstāde tapusi sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību Latvijā.

Māksliniece dzīvo un strādā Tronheimā, Norvēģijā. Paralēli savai radošajai darbībai strādājusi par docenti Tronheimas Mākslas akadēmijā un Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātes Mākslas un Mediju fakultātē.

Pašlaik visu savu laiku velta radošajai darbībai Rotvollas mākslinieku grupā (Rotvoll Kunstnerkollektiv), gleznojot savā darbnīcā Rotvollas mākslinieku re-zidencē.

Savu radošo veikumu māksliniece atrādījusi vairākos desmitos personālizstāžu un grupu izstādēs vairākās valstīs: Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, Spānijā, Fran-cijā, Latvijā, Lietuvā, Itālijā un citur.

Latvija māksliniecei kļuvusi par īpaši mīļu vietu, kur atgriezties atkal un atkal, jau 23 gadu garumā. Kurzemē viņas darbi eksponēti pirmo reizi. Par savu ra-došo darbību Beāte Jersvolla saka: "Es bieži gleznoju ainavas. Savā radošajā darbā ainavas gleznojumu es radu nevis kā konkrētas vietas, bet gan kā savu sajūtu atainojumu".

Beātes Jersvollas akvareļu izstāde "Ieklausies klusumā", Liepājas muzeja mazajā zālē būs skatāma līdz 1.augustam.