Sākot ar 8.oktobri Liepājas muzeja (Kūrmājas prospektā 16/18), mazajā izstāžu zālē būs atvērta mākslinieces Rasas Šulcas personālizstāde "Parasomnija". Tajā apskatāmais mākslas darbu cikls – gleznas un video – atveido brīdi, kad cilvēks atsvabinājies no apkārtējās pasaules reālijām, fokusē uzmanību uz savu iekšējo pieredzi, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare.

Izstādes nosaukumam izvēlēts termins, kas apzīmē bezmiegu jeb miega traucējuma veidu. Taču runa izstādes kontekstā šoreiz būs par stāvokli, jeb prāta nekontrolētu ekspresiju, kas cilvēku vedina pie iekšējas apskaidrības brīžiem, kaut kur starpzonā starp sapni un apzinātību, skaidro pati māksliniece.

Cilvēki būdami aizmiguši ir spējīgi ne tikai uz vienkāršu murmināšanu vai krākšanu. Dažkārt cilvēks miegā veic darbības, kuras nekad dzīvē nav veicis, turklāt profesionālā līmenī. Lī Hadvins, mākslinieks, kurš pasaules slavu ir iemantojis ar savu neparasto darba metodi, proti, zīmēšanu miegā – dienā strādā slimnīcā, bet naktī pārvēršas par mākslinieku, kurš rada "dīvainus un fantastiskus mākslas darbus". Interesantākais ir tas, ka, būdams nomodā, Hadvins pat ne tuvu nespēj uzzīmēt kaut ko līdzīgu tam, ko rada naktī.

"Dažkārt cilvēks nonāk kādā neparastā stāvoklī starp miegu un nomodu, kad, atbrīvojies no spriedzes pēc smagas dienas, savienojas ar savu iekšējo es. Kad pēkšņa gaisma apžilbina prātu un mēs "redzam" kaut ko tādu, ko līdz šim neesam redzējuši," par personālizstādes "Parasomnija" māksliniecisko ieceri stāsta Rasa Šaulca.

Rasa Šulca beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, 2003.gadā ieguvusi Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Līdz šim sarīkojusi piecas personālizstādes un piedalījusies virknē grupu izstāžu Latvijā un ārvalstīs. Darbi atrodas Mūkusalas salona kolekcijā un privātkolekcijās Latvijā, Zviedrijā, Vācijā un Lielbritānijā.

Pie nozīmīgākajiem Rasas Šulcas gleznu cikliem minami – "Modelis" (2008) galerijā 1.stāvs, "Apsardze" (2011) izstāžu zālē Arsenāls, "Saites" (2012) klubā Nabaklab, "Desmit" (2013) galerijā MANSS, "Neviens neko neteica" (2015) Mūkusalas Mākslas salonā, "Un vilks" kopā ar mākslinieci Daci Dēliņu Lipsku (2016) Kalnciema kvartāla galerijā, "Dvīņu paradokss" (2020) Rīgas Mākslas telpā. Šobrīd māksliniece dzīvo un strādā Rīgā.

Izstāde "Parasomnija" Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē būs aplūkojama līdz 30.decembrim.

Vēršam uzmanību, ka sākot ar 2021.gada 11. oktobri, vadoties pēc Ministru kabineta "Epidemioloģiskās drošības pasākumi "Covid–19" infekcijas izplatības ierobežošanai" noteikumiem, kultūras pakalpojumi telpās, tostarp muzeja apmeklējums, būs pieejams tikai uzrādot sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret "Covid–19", vīrusa pārslimošanu vai negatīvu testa rezultātu.