Ceturtdien, 23.februārī, pulksten 15 Liepājas muzeja nodaļā K.Ukstiņa ielā 7/9 visi aicināti uz māksliniecei Ernai Ošelei veltītu atmiņu pēcpusdienu.

Pateicoties radinieku atsaucībai, 23. februārī pulksten 15 Liepājas muzeja telpās K. Ukstiņa ielā 7/9 notiks tekstilmākslinieces Ernas Ošeles piemiņas pasākums uz kuru aicināti mākslinieces cienītāji un interesenti.

Erna Ošele dzimusi 1915. gada 27. aprīlī toreizējā Liepājas apriņķa Nīcas pagastā. Liepājas Lietišķās Mākslas vidusskolā viņa ar lielu interesi pievēršas latviešu etnogrāfijai. Ošele savulaik pati atzinusi, ka šī interese lielā mērā veidojusies tādu personību ietekmē kā Hermanis Aplociņš un Jānis Sudmalis.

Interese par latviešu etnogrāfiju ir Ernas Ošeles mūža caurviju motīvs. To viņa apliecinājusi gan veidojot savus radošos darbus tekstilmākslā, gan etnogrāfiskajos pētījumos apbraukājot Latvijas novadus, gan nodibinot Tautas lietišķās mākslas studiju „Kursa”.

Erna Ošele strādājusi par rokdarbu skolotāju Liepājas komercskolā, Priekules tautskolā. 1945. gadā jau kā pedagoģe atgriezusies savā mākslas skolā, kur pedagoga pienākumus veikusi līdz pat 1991. gadam.

1959. gadā uzņemta Latvijas (tolaik – Latvijas PSR) Mākslinieku savienībā.  1960. gadā dibināja un sāka vadīt darboties šīs savienības Liepājas nodaļa. Māksliniece to vadīja ar lielu entuziasmu un daudz darba ieguldīja Liepājas mākslas dzīves un Liepājas mākslinieku radošo aktivitāšu attīstīšanā.

Rosīgi strādājot, Erna Ošele sagaidīja savu deviņdesmito jubileju 2005. gada pavasarī. Cienījamais vecums nebija par šķērsli radošajām aktivitātēm un sabiedriskajai darbībai. Viņai tika piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis. Tuvojās Latvijas valsts jubileja un lielā apbalvojuma saņemšanas brīdis. Liktenis bija lēmis citādi. Mākslinieces veselība, kas bija gana stipra vēl sagaidot lielo jubileju un arī pēc tās, pēkšņi pievīla. 2005. gada oktobrī Erna Ošele devās mūžības ceļos.

Augsto apbalvojumu viņai tomēr piešķīra. Kaut arī pēc nāves. Uz Rīgu devās mākslinieces radiniece, lai no toreizējās valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas rokām saņemtu ordeni – pēdējo akcentu tajā daudzkrāsainajā dzīparu rakstā, kas saucas Ernas Ošeles mūžs.

Kā jau rakstījām, Liepājas muzeja ekspozīcijā „Liepāja okupāciju režīmos” pašlaik apskatāma izcilās tekstilmākslinieces Ernas Ošeles (1915. – 2005.) darbu izstāde „Atspulgi”.

Tajā redzmi mākslinieces radošā darba dzīves atspulgi – gobelēni, kas darināti no 1985. gada līdz 2005. gadam.  

Izstāde skatāma līdz 29. februārim.