Piektdien, 29.martā, pulksten 17 Liepājas Leļļu teātrī uz Blaumaņa lugas "Pazudušais dēls" iestudējuma pirmizrādi aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu teātris.

Izrādes režisore ir Daina Kandevica, bet scenogrāfs Andis Strods. Galvenajā – Krustiņa lomā – Mārcis Ļaksa vai Rūdolfs Grūbe. Ieejas maksa 1 lats, informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Anda Birkenberga.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu tautas teātris ik gadu iestudē jaunas izrādes, kuras atzinīgi novērtē gan skatītāji, gan eksperti. Pagājušā gadā Raiņa lugas "Pūt, vējiņi!" Metalurgu teātra interpretācija teātra ekspertu vērtējumā tika atzīta par Latvijas amatierteātru iestudējumu "Gada izrāde 2011". Atzinīgus vārdus no ekspertiem režisore Daina Kandevica saņēma arī par pagājušās sezonas muzikālo iestudējumu "..Vējā".

Uz savu šīs sezonas jauniestudējuma – Rūdolfa Blaumaņa lugas "Pazudušais dēls" – pirmizrādi Metalurgu tautas teātris interesentus aicina jau šopiektdien, 29.martā, pulksten 17 Liepājas Leļļu teātrī.

"Pazudušais dēls" – tā ir bēdu luga piecos cēlienos – tādu žanrisku ievirzi savam darbam devis autors Rūdolfs Blaumanis. Vienā cēlienā to centīsies izspēlēt Liepājas Metalurgu tautas teātris. Viņi savā lugas interpretācijā atspoguļos Krustiņa ceļu uz savu bojāeju, akcentējot katra izrādes tēla – Roplaiņa, Roplainietes, Paula, Iņķa, Matildes un pat Ilzes – tātad apkārtējās sabiedrības vainu notikušajā.

"Iestudējuma mērķis ir uzrunāt mūsdienu skatītāju viņam tuvā un saprotamā valodā, par viņam saprotamām mūžīgajām tēmām. Šajā gadījumā runājam par pazudušā dēla tēmu, ar mūsdienīgiem izteiksmes līdzekļiem. Tādēļ izrādi veidojam kā kinofilmas "Pazudušais dēls" uzņemšanas procesu. Šāda pieeja literārā materiāla atklāsmei paver iespēju šo 5 cēlienu lugu padarīt kompaktāku, dinamiskāku, pielietojot mūsdienu skatītajam saprotamo un pieņemamo kino klipu uztveršanas principu," informē izrādes režisore Daina Kandevica, aicinot interesentus uz pirmizrādi.

Galvenajā – Krustiņa lomā – Mārcis Ļaksa (izrādē "Pūt, vējiņi!" atveidoja Didzi) vai Rūdolfs Grūbe (jaunākais kolektīva dalībnieks), pārējās lomās: Roplainis – Ainars Krūms, Roplainiete – Gaida Mažaika vai Inese Indriksone, Aža – Sinilga Ozoliņa vai Iveta Treimane, Pūlīšu Pauls – Kaspars Plauks vai Raimonds Mašņikovs (savā pirmajā lomā Metalurgu teātrī), Ilze – Kristīne Šokoleja–Šokolaite vai Ilze Cimermane, Matilde – Ildzi Matuti vai Lauru Grundmani.

Izrādes scenogrāfiju veido Jaunā Rīgas Teātra aktieris, bijušais Metalurgu Tautas teātra dalībnieks Andis Strods, bet filmas materiālu sagatavojis Kaspars Plauks.

Ieejas maksa Ls 1. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c "Ostmala" un Liepājas teātra kasēs, "Biļešu paradīze" kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6180, kā arī stundu pirms izrādes Liepājas Latviešu biedrības nama kasē.