Ar pieciem koncertiem no 7. līdz 14.martam Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais nu jau 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalīsies izcilības no Brazīlijas, Čīles, Portugāles, Francijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas, informē orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

"Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls uzmirdzēs nu jau 28. reizi, klausītājiem dāvājot neaizmirstamus klasiskās, džeza, modernās un vokālās mūzikas mirkļus izcilu mūziķu interpretācijā," stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis, "Tie būs diriģenti Gintars Rinkevičs, Atvars Lakstīgala un Andris Veismanis, Liepājas Simfoniskais orķestris un Latvijas Radio bigbends, dziedātājas Maija Kovaļevska un Maria Mendeša, virtuozi Mišaels Pipokiņa un Karels Dohnals, pianisti Armands Ābols un Vilems Lačumija, Ērika Ešenvalda Saksofonkoncerta pasaules pirmatskaņojums ar Oskara Petrauska solo, Rīgas kamerkora "Ave Sol" vīri un Orests Silabriedis."

7.martā festivālu atklās Liepājas Simfoniskais orķestris, kas diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā pirmatskaņos Ērika Ešenvalda koncertu no "Arktikas vīziju" sērijas – "Jūra", kur saksofona solo rakstīts Oskaram Petrauskim. Savukārt skaisto Morisa Ravela Klavierkoncertu orķestris atskaņos kopā ar franču pianistu Vilemu Lačumiju, kuru pirms trīs gadiem varējām baudīt brīnišķīgā soloprogrammā festivālā "Liepājas vasara". Koncertā arī Nikolaja Rimska-Korsakova "Spāņu kapričio" un Pētera Čaikovska "Itāļu kapričio".

8.martā Zvaigžņu festivāls piedāvā baudīt Latvijas Radio Bigbenda uzstāšanos ar portugāļu dīvu un džeza vokālisti Mariu Mendešu un jaunās paaudzes talantīgo brazīļu basģitāristu Mišaelu Pipokiņu. Koncertā izskanēs brazīļu mūzika portugāļu valodā, brazīļu klasika, saspēle duetā Mariai un Mišaelam, kā arī Mišaela un Latvijas Radio bigbenda izpildījumā – programma Tribute to Jaco, kas veltīta  leģendārajam amerikāņu basistam Džako Pastoriusam.

12.martā varēs piedzīvot unikālo Karlheinca Štokhauzena ekstravaganto solo koncertu klarnetei "Arlekīns". Čehu klarnetists Karels Dohnals šo 45 minūšu garo mūzikas, dejas un improvizācijas rotaļu pirmo reizi atskaņoja 2011.gadā Čehijā, un kopš tā laika ar to ir apceļojis visu pasauli.

13.martā festivāla klausītājiem būs iespēja izbaudīt kamermūzikas vakaru ar izcilo latviešu soprānu Maiju Kovaļevsku, pianistu Armandu Ābolu un ģitāristu Māri Kupču. Jāņa Mediņa, Lūcijas Garūtas, Franča Šūberta, Friderika Šopēna un Roberta Šūmaņa dziesmas un noktirnes viņiem atskaņot pievienosies arī Rīgas kamerkora "Ave sol" vīru grupa diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Koncertu vēl jo interesantāku darīs Oresta Silabrieža stāstījums.

14.martā festivālu noslēgs Liepājas Simfoniskā orķestra uzstāšanās diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Programmā Ludviga van Bēthovena Ceturtais Klavierkoncerts pianista no Čīles Armanda Ābola interpretācijā un fragmenti no pasaulslavenām Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni un Žorža Bizē operām, ko izpildīs pasaulē zināmā latviešu operdīva Maija Kovaļevska.

28. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Latvijas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta. Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.