No 28. septembra līdz 8. oktobrim Rīgas kinoteātros "Splendid Palace" un "Ksuns" norisināsies 26. Starptautiskais īsfilmu festivāls "Manhattan Short". Liepājā, Ventspilī, Cēsīs, Valmierā, Jūrmalā, Siguldā, Daugavpilī un citās lielākajās Latvijas pilsētās festivāls norisināsies jau no 28. septembra līdz 8. oktobrim.


Kultūras namā "Wiktorija" "Manhattan Short 2023" īsfilmas varēs vērtēt 28.septembrī pulksten 19, 1.oktobrī pulksten 17, 3. oktobrī pulksten 19 un 5. oktobrī pulksten 19.


Pirms festivāla programmas tiks demonstrēta Latvijas jauniešu īsfilmu konkursa "1201Rīga2023" uzvarētāja filma.


"Manhattan Short 2023" ir unikāls pasākums, kurā katrs skatītājs ir kinokritiķis. Vairāk nekā 100 000 kinomīļu visā pasaulē vienas nedēļas laikā apvienojas ar mērķi – skatīties un balsot par vienu no desmit labākajām pasaules īsfilmām. Skatītāju balsojums tiek nosūtīts uz "Manhattan Short 2023" galveno mītni, un uzvarētājs tiks paziņots 2023. gada 9.oktobrī ceremonijā Ņujorkā. Festivāla rezultāti tiks publicēti tīmekļa vietnē un arī festivāla Latvijas Facebook lapā.


Šogad programmā, kopēja tēma ir saskarsme ar nelaimēm, neatkarīgi no tā, vai tās ir uzspiestas no citiem vai radušās personisku apstākļu dēļ. Desmit finālistu īsfilmu atlasē ir stāsti, kas ir dramatiski, dažreiz humoristiski, reizēm maģiski un vienmēr iedvesmojoši.


Filmas tiek rādītas angļu un oriģinālvalodā ar latviešu un krievu subtitriem.


Apmeklētāju vecums – no 12 gadiem.


Festivālu Latvijā rīko "Moon Films". Festivāls notiek ar ASV vēstniecības Latvijā un Rīgas domes atbalstu. Informatīvi pasākumu atbalsta radio SWH un SWH+.