Oktobrī Rēzeknes koncertzālē "Gors" norisināsies 8. starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "Organismi", kurā piedalīsies arī Liepājas simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā, aģentūru LETA informēja koncertzāles pārstāve Santa Kļaviņa.


Festivāla ārvalstu viesis šogad būs lietuviešu izcelsmes akordeonists Martins Levickis, kura veikums izpelnījies vācu klasiskās mūzikas balvas "Opus Klassik" atzinību. Mūziķim izveidojusies cieša sadarbība ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, uzstājoties Āzijā un Eiropā. Uz "Gora" skatuves viņi kopā muzicēs 6.oktobrī.


5.oktobrī notiks muzikālā uzveduma "Ekspedīcija – balss" pirmizrāde, kura režisors ir Edgars Niklasons. Šajā izrādē kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu un Rēzeknes kamerorķestra, Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas mūziķiem skatītāji tiks "vesti ekspedīcijā", lai noskaidrotu, kur rodas ērģeļu balsis.


Sestdien, 7.oktobrī, pulksten 17 mūzikas žurnālists Orests Silabriedis un komponists Arturs Maskats sarunāsies par koncertā skanošo darbu "Bērnības taureņu dejas", citiem koncerta sacerējumiem, jaunrades procesu, komponista un izpildītāju mijiedarbību.


Festivāla noslēguma programmā "Trauslais un varenais" 7.oktobrī uz skatuves kāps Liepājas simfoniskais orķestris, ērģelniece Apkalna, kā arī flautiste Dita Krenberga un pianists Reinis Zariņš, pie diriģenta pults būs Guntis Kuzma.


Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Rēzeknē pirmo reizi izskanēja 2015.gada oktobrī. Festivālu koncertzāle rīko, sadarbojoties ar ērģelnieci Apkalnu.