Liepājas teātris sestdien, 26. augustā, no pulksten 11 līdz 15 rīkos Atvērtā teātra dienu, kurā gaidīs gan liepājniekus, gan pilsētas viesus, ļaujot apmeklētājiem iepazīt teātri nedaudz citādā atmosfērā un iekļūt tur, kur ikdienā nav iespējams, portālu informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Ikviens varēs izstaigāt teātri gida pavadībā – ekskursijas latviešu valodā tiks rīkotas katru stundu no pulksten 11 līdz 14, bet teātra darbinieki priecāsies sagaidīt arī pilsētas viesus, piedāvājot arī stāstījumu angļu valodā (pulksten 13). Lai nodrošinātu ekskursiju kvalitāti, vietu skaits katrā laikā ir ierobežots, tāpēc ekskursijās varēs doties tie, kas iepriekš būs saņēmuši bezmaksas biļeti. To iespējams saņemt "Biļešu paradīzes" kasēs (arī internetā, meklējot atslēgas vārdus "Atvērtā teātra diena"). Lūgums uz ekskursijām ierasties vismaz piecas minūtes pirms to sākuma.

Šobrīd Liepājas teātrī notiek aktīvs mēģinājumu process, lai jau 22. septembrī notiktu pirmizrāde pirmajam šīs sezonas jauniestudējumam – "Svešā āda", kas top pēc Daces Rukšānes atzinību ieguvušā romāna "Krieva āda". Izrādi veido režisore Inga Krasovska. Atvērtajā teātra dienā skatītājiem būs iespējams uzzināt vairāk par gaidāmo iestudējumu, jo pulksten 14 mēģinājuma zālē, kur ikdienā iekļūst tikai aktieri un notiek mēģinājumu process izrādēm, interesanti tiks gaidīti uz sarunu ar režisori. Sarunas ilgums būs līdz stundai, to moderēs teātra dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un arī uz šo notikumu, ņemot vērā mēģinājuma zāles platību, jāizņem bezmaksas vieta "Biļešu paradīzes" kasē.

Savukārt bez iepriekšējas pieteikšanās no pulksten 11 līdz 15 apmeklētāji varēs nofotografēties izrādes "Vārdiņš" noskaņās veidotā fotostūrītī, aplūkot gan teātru kostīmus un to skices, gan iepriekšējo gadu izrāžu afišas, nobalsojot arī par, viņuprāt, veiksmīgāko. Mazākajiem apmeklētājiem paredzētas radošas aktivitātes un eksperimenti teātra sētā kopā ar Krāsu karuseli no pulksten 11 līdz 14, savukārt līdz pat pulksten 15 būs iespējams noskatīties arī visas teātra veidotā miniseriāla sērijas par puteklītes Patakoļako gaitām, kura pavisam drīz sāks dzīvot arī uz Liepājas teātra skatuves (pirmizrāde 5. oktobrī). Darbosies arī laimes rats, kurā būs iespējams laimēt gan dažādas balvas, gan teātra kafejnīca. Un, protams, nav izslēgts, ka jebkurā vietā un jebkurā laikā skatītāji teātrī pamanīs arī savus mīļākos aktierus.

Vakarā pulksten 18 teātrī notiks izrāde "Grieķi" – Elmāra Seņkova triloģijas noslēdzošā daļa, kas pirmizrādi piedzīvoja vien pagājušās sezonas izskaņā – jūnijā. Izrāde nominēta četrām "Spēlmaņu nakts" balvām, to skaitā, kā "Gada lielās formas iestudējums". Šajā vakarā izrādes biļetes pieejamas par īpašu cenu, un tās jau iespējams iegādāties.