No pašvaldības budžeta līdzekļiem Liepājas teātrim piešķirs 50 570 eiro jaunas radio mikrofonu aparatūras iegādei. To paredz Liepājas domes lēmums, ziņo LETA.

"Patlaban teātris radio iekārtas nomā, un tas ir ievērojami dārgāk, līdz ar to iekārtas ir jāpērk," sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Jau ziņots, ka Liepājas teātrī izmantotā radio frekvence 1.jūlijā nonākusi mobilo operatoru lietošanā, dodot iespēju ievērojami palielināt mobilā interneta ātrumu valstī. Kā iepriekš intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins, pusē no 20 repertuāra izrādēm tiekot izmantoti radio mikrofoni, un tas nozīmē, ka teātrim jāmaina gan aparatūra, gan arī frekvences.

Viņš arī norādīja, ka attiecīgo frekvenču lietošanas tiesības mobilajiem operatoriem Ekonomikas ministrija piešķīrusi jau 2013.gadā, taču Kultūras ministrija informāciju, ka no 1.jūlija nebūs iespējams lietot līdzšinējās frekvences, Liepājas teātrim nosūtījusi vien šī gada janvārī.

Jaunās aparatūras kopējās izmaksas iepriekš lēsa 70 000 eiro apmērā. Kā "Rietumu radio" skaidroja Laukšteins, patlaban iepirkumā optimizētas atsevišķu pozīciju izmaksas, piemēram, mikrofonu akumulatori. Trūkstošo pozīciju aparatūru Liepājas teātris plāno iegādāties nākamajā gadā.