Otrdien, 19. septembrī, pulksten 19 "KatlZ Riga" veidotā izrāde "Karš vēl nav sācies" ar spožu aktieru sastāvu – Gunu Zariņu, Aleksandru Maļikovu un Giti Ivanauskas – viesosies Liepājas teātrī. Izrāde tiek spēlēta krievu valodā ar titriem latviešu valodā. Pēc izrādes skatītāji aicināti uzkavēties uz diskusiju, ko vadīs žurnāliste Viktorija Trofimova-Gaiķe un izrādes producente Jevgēņija Šermeņeva, portālu informēja "KatlZ Riga" pārstāve Eva Škenderska.

Dramaturga Mihaila Durņenkova luga "Karš vēl nav sācies" uzrakstīta 2015. gada pavasarī, un tajā ir pirmais kara atspulgs. Šobrīd viss ir mainījies, un vēl vairāk kļuvis skaidrs, ka pasaule ir trausla, neaizsargāta un no mums katra atkarīgs, kāda tā būs nākotnē. Izrāde sastāv no 12 novelēm, kas sarakstītas kā skeči vai monologi. Katrai novelei ir savs sižets, taču kopā tās veido vienotu dramatisko līniju. Problēmas, kas uztrauc lugas varoņus, uztrauc ikvienu no mums – bailes pazaudēt savus tuvākos un ģimenes saites; tehnoloģiju attīstība un bezpalīdzīgi vecīši dziļos laukos; patērētāju sabiedrība, kas pieradusi izvēlēties labāko, bet aizmirsusi, ko nozīmē patiesas jūtas; agresija, kas uzliesmo ielās; un neskaitāmi veidi, kā aizbēgt no realitātes.


Foto: Dmitrijs Matvejevs


Durņenkova luga guvusi panākumus un tulkota angļu, rumāņu, čehu, itāliešu, lietuviešu un somu valodā. 2018. gadā luga iestudēta ne tikai Rīgā, bet arī Londonā. Izrādes režisore Ļera Surkova, kura dzimusi Latvijā un absolvējusi Maskavas Dailes teātra mākslas skolu, iestudējumu veidojusi kopā ar trīs aktieriem, kuri pārstāv dažādas teātra skolas un dažādu valodu kultūrtelpas,– Jaunā Rīgas teātra aktrisi Gunu Zariņu, Rīgas Krievu teātra aktieri Aleksandru Maļikovu un lietuviešu aktieri Gitis Ivanauskas. Scenogrāfiju veidojusi Māra Broka, mūzikas autore ir Oļa Krikova, bet pie klavierēm – pianists Rihards Plešanovs.

Izrādes norisi atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā programmas "People to People Cultural Engagement" ietvaros. Programmas mērķis ir uzlabot sabiedrības 21. gs. prasmes, kas saistītas ar kritisko domāšanu un digitalizāciju, kā arī veicināt pilsonisko līdzdalību, kopienu iesaisti un piekļuvi kultūras un izglītības pasākumiem.

Biļetes uz izrādi var iegādāties ŠEIT vai Biļešu paradīzes kasēs.


Foto: Dmitrijs Matvejevs