Nacionālā ierakstu kompānija "Skani" izdevusi skaņdarbu no komponista Rihardas Dubras pirmā simfoniskās mūzikas albuma, kas klajā nāks maija sākumā, aģentūru LETA informēja Latvijas mūzikas informācijas centra direktors un "Skani" izpildproducents Egīls Šēfers.

Albumu "Mystery of His Birth" ieskaņojis Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Atvars Lakstīgala, bet čella solo spēlē Ēriks Kiršfelds.

"Savā skaņdarbā spēlējos ar Ziemsvētku nakts izjūtām. Tā ir tēma, kas man ļoti tuva. Līdz ar to mūzika ir kā klusināts tēlojums par to, kas varētu šādā brīnumu pilnā naktī notikt. Tēlojums, sapņojums, pārdabisks brīnums - tas ir mūzikas centrā," skaidroja komponists.

Albuma anotācijā, sarunājoties ar muzikologu Dāvi Eņģeli, Dubra pavēstīja, ka tieši ar albumu aizsācies jauns posms viņa daiļradē, kura muzikālo valodu raksturo periodiska ostinato ritmu parādīšanas, pretnostatīta lēnam un plūstošam tematiskam materiālam, tādējādi manipulējot ar klausītāja laika izjūtu.

Savukārt Šēfers norādīja, ka Liepājas Simfoniskais orķestrim ar Dubru ir sena sadarbības vēsture. Komponista vārds arvien plašāk izskan vokālās un garīgās mūzikas kontekstā, īpaši viņa garīgās motetes.

"Taču nu priecājamies, ka varam klausītājus Latvijā un visā pasaulē iepazīstināt ar šī izcilā latviešu skaņraža simfonisko mūziku. Esmu pārliecināts, ka šīs mūzikas žanrā Dubram tas ir tikai sākums un es nepacietībā gaidu, kā veidosies viņa simfoniskā mūzikas valoda turpmāk," pavēstīja Šēfers.

Skaņdarbs no šodienas pieejams visās populārākajās mūzikas lejupielādes vietnēs un straumēšanas platformās. Jaunais albums nāks klajā ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu.

"Skani" ir vienīgā mūzikas izdevniecība Latvijā ar plašu starptautisku izplatītāju tīklu. Pateicoties sadarbībai ar partneriem ASV, Nīderlandē un Lielbritānijā, "Skani" izdotie latviešu mūzikas albumi nonāk tirdzniecībā 80 pasaules valstīs, kā arī visās digitālās mūzikas platformās kā "Spotify", "iTunes", "Amazon Prime" un citās.

Pērn "Skani" albumi sasniedza 250 000 klausītāju lielu auditoriju. "Skani" ir Latvijas Mūzikas Informācijas centra zīmols, kas darbojas ar VKKF un Kultūras ministrijas atbalstu.