Liepājas muzejs aicina Liepājas un tās apkārtnes māksliniekus piedalīties vizuālās mākslas kopizstādē, kas ir arī apliecinājums tam, ka Liepājas vizuālā māksla ir dzīvotspējīga un ir šodienas mākslas tradīciju un izpausmju atspoguļotāja, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Šogad izstādei dots nosaukums "Tuvplāni", kas ir aicinājums ielūkoties apkārt notiekošajā, lietās, cilvēkos un notikumos, atmetot virspusējos vispārinājumus, stereotipus, bet tverot detaļas, sajūtas un emocijas, fokusējoties caur personīgo, intīmo un uzreiz pat nesaskatāmo. Tuvplāns šajā gadījumā sevī iekļauj gan optisko tuvumu, gan ciešas klātbūtnes sajūtu saturiski.

Liepājas un apkārtnes mākslinieku kopizstāde ir gaidīta un labi apmeklēta. Tajā ir pārstāvēti dažādi vizuālās mākslas žanri. Izstādē ik gadu tiek apkopots mākslinieku radošais veikums.

Izstādi Liepājas muzeja anfilādē paredzēts atklāt 16. oktobrī, bet savus darbus dalībai izstādē Liepājas un  apkārtnes mākslinieki tiek aicināti iesniegt no 5. līdz 9.oktobrim.

Katrs mākslinieks izstādei var iesniegt ne vairāk kā divus darbus, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā. Darbus var iesniegt Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, darba dienās no pulksten 9 līdz 17 muzeja mācību centrā, bet sestdien, svētdien no pulksten 10 līdz 18 muzeja vestibilā.

Liepājas vizuālās mākslas kopizstādes darbi tiks izvēlēti atbilstoši koncepcijai un darbu mākslinieciskajai kvalitātei, kā arī vēlāk vērtēti, ņemot vērā māksliniecisko augstvērtīgumu un radošumu. Darbu vērtēšanā piedalīsies profesionāla žūrija. Izstādes mērķis ir veicināt mūsdienu mākslas procesu attīstību un sekmēt Liepājas mākslinieku jaunradi.

Tāpat kā iepriekšējos gados, Liepājas muzejs iegādāsies vienu izstādes darbu muzeja mākslas krājuma papildināšanai. Darbu izvēlēsies Liepājas muzeja Krājuma komisija, īstenojot pārdomātu un mērķtiecīgu Liepājas muzeja krājuma politiku.