Piektdien, 20.martā, pulksten 18 Liepājas muzejā, Kūrmājas pr. 16/18, notiks postfolka apvienības "Saule i tuvāk"  elektroakustisko kokļu koncerts "Saulgriežu atspulgos", kas būs veltīts Liepājas 395. dzimšanas dienai, un apmeklētājiem ieeja tajā būs bez maksas, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Liepājas 395. dzimšanas dienas nedēļā, kas sakrīt ar pavasara saulgriežu laiku, postfolka apvienība "Saule i tuvāk" aicina sanākt kopā un svinēt gan dabas mošanos līdz ar pavasari, gan arī Liepājas pilsētas rašanās gadadienu.

Koncertā "Saulgriežu atspulgos" varēs dzirdēt galvenokārt oriģinālkompozīcijas, kas tapušas pēdējo nepilnu trīs gadu laikā, kopš apvienība ir izveidota un muzicē kopā.

Apvienība "Saule i tuvāk" ir 2017. gadā Liepājā izveidota postfolka apvienība, kuras pamata skanējumu veido etnogrāfiskās kokles, perkusijas un dažādi ritma instrumenti. Apvienība rada savas oriģināldziesmas, kas ir tuvas tautasdziesmām, bet veidotas mūsdienīgā apdarē.

Kā zināms, pilsētas tiesības 1625. gada 18. martā Liepājai piešķīra Kurzemes hercogs Frīdrihs Ketlers. Šo datumu nu ik gadu liepājnieki atzīmē kā pilsētas dzimšanas dienu.

Koncerta laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkā.