No 22.maija līdz 21.jūnijam Liepājas muzejā, Kūrmājas pr. 16/18 būs skatāma 24. Starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra "Liepājas marīna ‘19" atlasīto darbu izstāde, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Pagājušajā gadā Aivara un Ingas Kleinu organizētajā plenērā piedalījās 28 mākslinieki no Latvijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Izstādē apskatāmi 23 plenēra "Liepājas marīna ‘19" dalībnieku darbi.

Plenērs "Liepājas marīna" ir nozīmīgs Liepājas mākslas dzīves notikums, kas pulcē ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu māksliniekus uz radošu darbību Liepājas pilsētvidē.

Iespēja tikties ar plenēra dalībniekiem klātienē paredzēta 19.jūnijā pēc ārkārtējās situācijas beigšanās.

Nu jau tradicionāli Liepājas vasarās viena no ikgadējo Jūras svētku sadaļām ir gleznotāju un zīmētāju radītie un izstādītie mākslas darbi plenērā "Liepājas marīna". Nedēļas garumā liepājnieki un pilsētas viesi varēja vērot māksliniekus, kas gleznoja ostmalā, jūrmalā un vecpilsētā.

Pirmais plenērs ar devīzi "Liepājas marīna" norisinājās jau 2007.gadā, kad  tika ieviesta tradīcija rīkot atlasīto darbu izstādi Liepājas muzejā.