Māksliniece Inna Kostina. Foto no personīgā arhīva.


Piektdien, 29. septembrī, pulksten 17 Liepājas muzeja mazajā zālē Kūrmājas prospektā 16/18 atklās Azerbaidžānas mākslinieces Innas Kostinas zīda batiku un gleznu izstādi "Zīda valdzinājums", kur būs skatāmas trīs zīda batiku kolekcijas un autores gleznas, portālu informēja Liepājas muzeja ārējo sakaru koordinatore Linda Rozentāle-Roze.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Azerbaidžānas vēstniecību Latvijā un turpina šogad aizsākto veiksmīgo sadarbību ar vēstniecību, kuras ietvaros šā gada vasaras sākumā pirmo reizi Ziemeļeiropā, Liepājas muzejā bija skatāma Azerbaidžānas paklāju izstāde.

Mākslinieces apgleznotā zīda kolekcijās spilgti atklājas autores lieliskā krāsu un kompozīcijas izjūta, kā arī autores temperaments. Darbos ievītas Azerbaidžānas kultūras tradīcijas un stilizēti ornamentāli risinājumi, kas demonstrē mītiski poētisku stilu.


Darba fragments no kolekcijas "Sfēru mūzika". Foto: Kārlis Volkovskis.


Izsmalcinātajās batikās sekmīgi tiek parādītas batikas tehnikas neierobežotās iespējas un izcili atspoguļo autores profesionalitāti un radošumu, kā arī tradīciju un laikmetīgās mākslas metamorfozi. Innas Kostinas radošais lidojums, tonālie risinājumi un izsmalcinātā gaumes izjūta ar prasmīgu māksliniecisko izpildījumu tiek transformēta realitātē.

Viena no batiku kolekcijām atspoguļo mākslinieces stāstu par Simurgiem – ar labestību un pareģošanas spējām apveltītiem mītiskiem putniem Persiešu mitoloģijā un literatūrā, kas tiek attēloti kā mītiskas, spārnotas, sievišķīgas būtnes putna formā. Savukārt, kolekcijā "Sfēru mūzika", atklājas austrumnieciski ornamentāli risinājumi, kas ļauj skatītājam likt lietā savu iztēli un doties nelielā astrālā ceļojumā, kas veido saikni starp kosmosu un zemi.

Azerbaidžānas māksliniece Inna Kostina dzimusi Baku, guvusi profesionālu izglītību mākslā un kinematogrāfijā, ir filmu un televīzijas producente – dizainere. Līdzās radošajai darbībai māksliniece, strādājot par pasniedzēju, nodod savas profesionālās zināšanas jaunajai mākslinieku paaudzei Azerbaidžānas Valsts Mākslas akadēmijas Glezniecības un kinematogrāfijas fakultātē.

Inna Kostina ir atpazīstama ne tikai kā oriģināla gleznotāja, bet arī kā viena no pasaulē labākajām zīda apgleznošanas tehnikas – batikas speciālistēm. Māksliniece ir daudzu vietējo un starptautisko konkursu laureāte un vairāk nekā 250 dažādu izstāžu dalībniece.

Kopš 1987. gada, viņas darbi pārstāvēti izstādēs vairāk nekā 30 valstu muzejos un mākslas galerijās Itālijā, Vācijā un Norvēģijā. Innas Kostinas darbi glabājas Azerbaidžānas Nacionālā Mākslas muzeja, Azerbaidžānas Modernās mākslas muzeja un ārvalstu profesionālās mākslas krātuvju kolekcijās. Daudz autores darbu atrodas privātkolekcijās mākslinieces dzimtajā Azerbaidžānā un vairāk nekā 25 pasaules valstīs.

Inna Kostina ir Azerbaidžānas Mākslinieku savienības un Azerbaidžānas Filmu veidotāju savienības biedre.

Innas Kostinas zīda batiku un gleznu izstāde "Zīda valdzinājums" Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 2023. gada 26. novembrim.

Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma teritorijā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/-a audio vai vizuālajā materiālā.