Jūrmalas parkā sestdien, 28.augustā, notiks horeogrāfa, dejas pedagoga un vairāku Deju svētku virsvadītāja Jāņa Purviņa 50 gadu jubilejas dejas izrādes "Vilkaču mantiniece" pirmizrāde.

Dejas izrādes "Vilkaču mantiniece" pamatā ir Ilonas Leimanes romāna motīvi. "Tas ir stāsts par divām dzimtām, kurām, par spīti seniem naidiem, reiz bij’ jāsavijas vienā. Tas nenāca viegli, tas nenāca ātri, tas nāca caur liesmu un dvēseles sāpi, bet augstiene bez lejas nepastāv un diena bez naktes nepienāk, un sausme bez ūdens valgmi nesasniedz, lai arī ko tu saviem bērnu bērniem pūrā liec…" vēstīts deju izrādes pieteikumā.

Izrāde ir horeogrāfa Jāņa Purviņa īpašs simbolisks veltījums savas jubilejas gadā, dāvājot skatītājiem ne vien jaunas horeogrāfijas, bet arī konceptuālu un simboliski bagātīgu skatījumu par tradīcijām, latvisko dzīvesziņu un mītisko jūtu pasauli.

"Šogad, atzīmējot jau 50. reizi savu piedzimšanas dienu, vēlos skatīties uz priekšu, neapstāties, būt kustībā. Tīri cilvēcīgi un arī kā horeogrāfs esmu pilnbriedā. Ir iekrājies makten daudz emociju un dvēseles piedzīvojumu, kurus ir vērts pārvērst dejā. Tāpēc esmu izveidojis jaunu dejas izrādi "Vilkaču mantiniece". Būs jaudīgi un emocionāli piesātināti, kā pati dzīve!"  skaidro izrādes autors Jānis Purviņš.

Izrādes libretu radījusi Rasa Bugavičute-Pēce, mūzikas autors – Edgars Lipors, bet režisors un scenogrāfs ir Reinis Suhanovs.

"Vilkaču mantinieces" stāstu izdejos Jāņa Purviņa vadītais Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā Ģilde" Tautas deju ansamblis "Līgo" un vidējās paaudzes deju kolektīvs "Līgo".

Izrādes apmeklējums būs bez maksas, taču, saskaņā ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem, izrādi varēs apmeklēt skatītāji, kas ir vakcinēti vai pārslimojuši "Covid – 19" infekciju, apliecinot to ar sadarbībspējīgu sertifikātu, savukārt atsevišķā nodalītā zonā koncertu varēs skatīties personas ar  negatīvu testa rezultātu, kā arī bērni līdz 12 gadu vecumam. Šajā zonā būs jāievēro drošības pasākumi – distancēšanās, personalizētas sēdvietas.

Visiem apmeklētājiem, ierodoties uz pasākumu, līdzi jāņem sertifikāti vai negatīvi testa rezultāti un personu apliecinoši dokumenti.
Izrāde 28. augustā notiks Liepājas Jūrmalas parkā pie Lielajām vēja priedēm, iepretim stadionam "Daugava". Izrādes sākums pulksten  19.

Dejas izrādes "Vilkaču mantiniece" norisi atbalsta Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds , koncerta producents – biedrība "I DID IT".