Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" ģimenes ar bērniem šo sestdien, 11.decembrī pulksten 12 aicina iepazīt vienu no simfoniskās mūzikas pasaules hitiem – krievu komponista Sergeja Prokofjeva muzikālo pasaku "Pēterītis un vilks", informē SIA "Lielais Dzintars" Sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Režisora Mārtiņa Kalitas veidoto muzikālo programmu izpildīs Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Kaspars Ādamsons, bet stāstnieka lomā iejutīsies Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis.

Simfoniskā pasaka "Pēterītis un vilks" ievedīs mazos klausītājus mūzikas pasaulē un iepazīstinās ar orķestra instrumentiem, kas šoreiz izspēlēs pasakas varoņu lomas. Pēterīša tēmu izpildīs vīterojošie stīgu instrumenti, vilka tēmu izspēlēs brašie mežragi, Pēterīša drauga putniņa vīterošanu attēlos aizrautīgā flauta, pīles lomā – skanīgā oboja, ar kaķa mīkstajām ķepām soļos klarnete, bet vectētiņa viedo tēmu izspēlēs fagots. Koncerta gaitā bērni mācīsies saklausīt dažādu instrumentu skaņas un sasaistīt tās ar putnu un dzīvnieku tēliem skaņdarbā.

Sergeja Prokofjeva pasaulslavenā simfoniskā pasaka "Pēterītis un vilks" pirmatskaņota pirms 85 gadiem un komponēta īpaši Maskavas bērnu teātrim. Kopš pasakas pirmā ieskaņojuma 1936. gadā, ko veica Bostonas Simfoniskais orķestris, darbs izdots vismaz 50 dažādās versijās angļu un citās valodās visā pasaulē. Kopā ar pasaules izcilākajiem mūziķiem šo pasaku publikai stāstījuši tādas slavenības kā Šons Konerijs, Stings, Bils Klintons, Mihails Gorbačovs, Šārona Stouna, Sofija Lorēna un daudzi citi. Pasaka devusi impulsu arī citu mākslas žanru pārstāvjiem – Volts Disnejs jau 1946. gadā radīja savu animācijas versiju, darbs pielāgots televīzijas, teātru un baleta izrādēm, tam radīta Ziemassvētku un pat Helovīna versija, bet 1975. gadā britu mūziķi Braiens Īno, Fils Kolins, Garijs Mūrs u.c. "Pēterīti un Vilku" izpildīja kā rokoperu.

Liepājas koncerta ideju veidojis aktieris un režisors Mārtiņš Kalita: "Koncerta centrā būs Liepājas Simfoniskais orķestris visā savā pilnskanībā un varenībā, bet iestudējumu papildinās dažādi vizuālie elementi, kas raisīs jauno skatītāju fantāziju, ļaus katram uzburt savu tēlu pasauli. Prokofjeva talantīgi veidotais muzikālais materiāls ir lielisks pirmas solis, lai bērni mācītos saklausīt, kā dažādi instrumenti veido vienoto skanējumu, iepazītu, ka katram instrumentam nošu partitūrā ir sava loma – raksturs, noskaņa, tie iemieso tēlus un notikumus. Tā būs bagātinoša pieredze visai ģimenei un uzdevums turpināt saklausīt šīs nianses arī citos skaņdarbos. Esmu priecīgs, ka šī būs viena no retajām iespējām klasisko mūziku baudīt kopā ar bērniem, viņiem piemērotā iestudējumā." Muzikālā iestudējuma vizuālo noformējumu kopā ar Kalitu veidojis gaismu mākslinieks Mārtiņš Jansons un kostīmu māksliniece Liene Rolšteina.

Diriģents Kaspars Ādamsons.

Kā prelūdija pasaulslavenajai simfoniskajai pasakai koncertā izskanēs valdzinoši spožā Džoakīno Rosīni uvertīra operai "Žagata zagle", kas jaunos klausītājus ieraus cēlā Milānas opernama La Scala greznajā atmosfērā.

Pateicoties koncertzāles "Lielais dzintars" digitālajām iespējām, dienu iepriekš, piektdien, 10.decembrī, pulksten 11 koncertprogrammu klausītāji varēs tiešsaistē vērot arī citās Latvijas un pasaules vietās. Tiešraide skatītājiem būs pieejama platformā www.bilesuparadize.lv. Tiešsaistes pieslēguma biļetes cena: 5 eiro.

Koncerta mērķauditorija: bērni vecumā no 4 līdz 12 gadiem, ģimenes, mūzikas interesenti. Koncerta ilgums: aptuveni 50 min, bez starpbrīža. Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē SIA "Lielais Dzintars". Biļetes uz koncertu klātienē un tiešsaistē nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv

Vairāk informācijas koncertzāles mājas lapā www.lielaisdzintars.lv. Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11–17, sestdienās, svētdienās: 10–15. Tālrunis: 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.

Informācija klātienes koncerta apmeklētājiem
• Apmeklējot pasākumu, pieaugušajiem pie ieejas lūgsim uzrādīt "Covid-19" sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret "Covid-19" vai minētās infekcijas pārslimošanu.
• Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešams uzrādīt pārslimošanas sertifiktātu vai "Covid-19" testu.
• Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.
• Visiem apmeklētājiem no 12 gadu vecuma pie ieejas lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu.
• Apmeklētājiem, kas vecāki par 7 gadiem, koncertzāles telpās un koncerta laikā jālieto sejas aizsargmaska.
• Pārvietojoties pa koncertzāli, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 sēdvietu distanci.
• Biļetes jāiegādājas visiem apmeklētājiem, sākot no 2 gadu vecuma. Bērniem līdz 2 gadu vecumam (bez nodrošinātas atsevišķas sēdvietas) – ieeja bez maksas.  
• Uz pasākumu pieejamas ģimenes biļetes: 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25% atlaide. Ģimenes biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" klātienes kasēs visā Latvijā un koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā. Interneta sistēmā www.bilesuparadize.lv tās nav pieejamas.
• Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem un pensionāriem pieejamas biļetes ar 25% atlaidi. Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50% atlaide.