Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pētnieku komanda šajā nedēļas nogalē dosies uz vairākiem pasākumiem Liepājā, Kuldīgas un Dienvidkurzemes novados, lai īstenotu projekta "Liepāja – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027. gadā" ("Liepāja 2027") novērtējuma pētījumu un bāzes pētījuma ietvaros tuvāk izpētītu nevalstisko organizāciju īstenotu kultūras pasākumu apmeklētāju līdziesaistes novērtējumu dažādos sabiedrības procesos un kultūras notikumu lomu iesaistes veicināšanā, vēsta nodibinājuma "Liepāja 2027" Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.
Lai iegūtu vispusīgu un derīgu informāciju, kas ļaus pārliecinoši Liepāja 2027 programmā iekļaut dažādu iedzīvotāju grupu un kultūras nozares profesionāļu balsis, aicinām visus, kurus uzrunā LKA pētnieki dalībai intervijās, fokusgrupu diskusijās un citās pētnieciskās aktivitātēs, būt atsaucīgiem.
Pētnieki strādās un viņus varēs satikt šajos pasākumos:
Sestdien 27. jūlijā, no pulksten 11, pasākumā "Annas dienas Godi", Dienvidkurzemes novada Papes Ķoņu ciemā "Vītolnieki". Pasākuma organizatori - Rucavas kultūrtelpas attīstības biedrība
Svētdien, 28. jūlijā, no pulksten 15, Dziesminieku festivālā "Trubadūrs", Kuldīgas novada Rendā. Pasākuma organizatori – Austras biedrība
Svētdien, 28. jūlijā, no pulksten 11 - 14, Suitu tirgū Alsungā, Kuldīgas novada Alsungā. Pasākuma organizatori – biedrība "Alsungas viedais ciems"
Pirmdien, 29. jūlijā, no pulksten 16, festivālā "Māksla?!" ielās un pagalmos", Liepājā, Pegaza pagalmā. Pasākuma organizatori – biedrība "KultūrBĀKA"
Augstāk minētā aktivitāte ir viens no kopējā pētījuma posmiem. LKA sadarbībā ar "Liepāja 2027" komandu laika posmā no 2024. gada marta līdz 2025. gada martam veic bāzes pētījumu, lai iegūtu salīdzināmus datus, kas ļaus novērtēt "Projekta "Liepāja – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027. gadā" kultūras, ekonomisko, sociālo un cita veida ietekmi 2028. gadā.
Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kā pateicoties iegūtajam "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" titulam un projekta laikā realizētajām aktivitātēm, Liepājā un apkārtējos novados tiks attīstīta starptautiskā un savstarpējā sadarbība, kā mainīsies sabiedrības līdzdalība vides veidošanā, kā un vai uzlabosies iedzīvotāju dzīves kvalitāte ar digitālo pakalpojumu palīdzību.Tāpat mērķis ir apzināt un stiprināt iesaistīto novadu identitātes elementus, kā arī izpētīt iedzīvotāju izpratnes izmaiņas par līdziesaisti dažādos sabiedrības procesos.
Pētījuma gaitā ar dažādām kvantitatīvām un kvalitatīvām metodēm tiks iegūti dati no visām projektā iesaistītajām pusēm – Liepājas valstspilsētas, Kuldīgas un Dienvidkurzemes novadu iedzīvotājiem, kultūras un radošā sektora pārstāvjiem, politikas veidotājiem, vietas attīstības ekspertiem, izglītības un tūrisma nozares pārstāvjiem, konkrētu pasākumu apmeklētājiem un citiem.
6
0