Ilggadējā Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra (turpmāk KTIC) vadītāja un tā veidošanas iniciatore Lia Mona Ģibiete nolēmusi doties pensijā, tāpēc turpmāk šī amata pienākumus pildīs Vineta Solovjova, kura turpinās līdzšinēji iesākto darbu.

Vineta Solovjova ir audēja un pirtniece, kas savu uzmanību pievērsusi etnogrāfiskajiem rakstiem un to pielietojumam dažādos cilvēka dzīves ciklos. Viņas mērķis ir vērst interesentu uzmanību paražām un tradīcijām, kas ir mazāk zināmas un tika ievērotas atsevišķos ciematos.

Kurzemes tautas tērpu informācijas centrs turpinās organizēt dažādus seminārus, lekcijas un meistarklases, pieaicinot augsti kvalificētus meistarus un pulcējot interesentus par tautastērpu izgatavošanu un valkāšanas tradīcijām gan no Latvijas, gan ārzemēm.

Iepriekšējā centra vadītāja Lia Mona Ģibiete savas darbības laikā aktīvi iestājās par Kurzemes novadu tautastērpu precīzu saglabāšanu, sabiedrības izglītošanu un šī tautas kultūras mantojuma nodošanu nākamajām paaudzēm.

Lia Mona Ģibiete ir ne tikai prasmīga rokdarbniece un tautas tērpu valkāšanas tradīciju pārzinātāja, bet arī grāmatas "Suitu rakstainās zeķes" autore.

Atgādinām, ka Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs interesentiem sniedz konsultācijas par tautastērpu darināšanu un valkāšanas tradīcijām, rīko lekcijas, ekspresizstādes un meistarklases par Kurzemes novadu tautastērpiem, iepazīstina ar Liepājas muzeja krājuma etnogrāfiskajām vērtībām kā arī iesaista amata meistarus tautastērpu darināšanā.

Ar jautājumiem par tautas tērpu valkāšanas, darināšanas vai citām saistītām tēmām var vērsties klātienē Liepājas muzejā Kūrmajas pr. 16/18, zvanot pa telefonu 29449771, vai rakstot vineta.solovjova@liepaja.lv.

Kurzemes tautas tērpu informācijas centrs savas durvis vēra 2013.gadā un tā vadīšanu, līdz ar ideju par šāda centra izveides nepieciešamību, no pirmās dienas uzņēmās Kurzemes tautastērpu eksperte, daudzkārtēja tautastērpu konkursu žūrijas komisijas locekle un Dziesmu svētku tautas tērpu konkursu laureāte Lia Mona Ģibiete.

Lia Mona Ģibiete