Piektdien, 6.augustā, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" Dienvidkurzemes festivāla "Rimbenieks" ietvaros un 7. augustā festivālā "Liepājas vasara Rundāles pilī" Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gunta Kuzmas vadībā koncertēs ar vijolnieci Kristīni Balanas un klarnetistu Intu Dālderi, Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Koncertprogrammā, kas skanēs gan Liepājā, gan Rundālē starptautiski pazīstamās latviešu vijolnieces Kristīnes Balanas interpretācijā dzirdēsim solo Volfganga Amadeja Mocarta Piektajā vijolkoncertā. Savukārt šī gada jubilārs, izcilais klarnetists Ints Dālderis atskaņos agrīnā romantisma zvaigznes Kārļa Marijas fon Vēbera Otro klarnetes koncertu. "Vēbera koncertu neesmu spēlējis kopš studiju gadiem, tādēļ atgriešanās pie šī pēdējā laikā visā pasaulē renesansi piedzīvojošā skaņdarba man nozīmē pārcelšanos laikā, kad tikai sapņoju par iespēju spēlēt solo ar orķestri," atklāj pieredzējušais klarnetists.

Skaistajā 18./19. gadsimta mijas mūzikas programmā skanēs arī divu slavenā komponista Johana Sebastiāna Baha dēlu simfoniju lasījumi. Lai gan plašajā un talantīgajā Bahu dzimtā absolūtais ģēnijs ir tieši Johans Sebastiāns Bahs, augstu vērtējami ir arī vairāki dižā meistara dēli. Viens no tiem ir vētru un dziņu laikmeta ideju paudējs Karls Fīlips Emanuels Bahs, savukārt otrs ir Johans Kristiāns Bahs, kuram bijis liels iespaids uz jaunā Mocarta izaugsmi.

"Jo vairāk klausos Johana Sebastiāna Baha talantīgo dēlu Johana Kristiāna Baha un Karla Fīlipa Emanuela Baha mūziku, jo spēcīgāk sajūsminos par kolosālo degsmi un izdomu, ar kādu mūzas iedvesmojušas viņus komponēt. Šajā programmā tiecos aizdegt orķestrī kaislību uz šo mūziku un ceru, ka to izbaudīs arī klausītāji," stāsta diriģents Guntis Kuzma, "Programmas salikums nav nejaušs. Johans Kristiāns Bahs Anglijā bija mazā Mocarta mentors, un interesanti, ka Londonas Baha simfonija komponēta vēlāk par šo Mocarta vijolkoncertu. Vienmēr apbrīnoju Kristīnes Balanas spēju degt spožas ugunis ikkatrā skaņdarbā, kam pieskaras viņas vijole – dedzīgais un elegantais spēles stils ir labākais sabiedrotais Mocarta ģenialitātes atklāsmei. Savukārt Karla Fīlipa Emanuela Baha vētrainā mūzika labi sader ar Vēbera opusa dramatiskajiem akcentiem un operiskajiem kontrastiem. Inta Dāldera klarnete mirdzēs žilbinošās virāžās, dziedās mīlas dziesmu un dejos akrobātisku polonēzi."

Biļetes uz šiem koncertiem pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī bilesuparadize.lv.