Piektdien, 7.jūnijā, pulksten 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 atklās Kazahstānas mākslinieces Rauzas Jeralijevas gleznu izstādi "Es – pasaules daļa".

Tā Liepājā būs apskatāma, pateicoties muzeja veiksmīgai sadarbībai ar Kazahstānas vēstniecību, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Māksliniece Rauza Jeralijeva par savu mākslas filozofiju un gleznām saka: "Esmu pārliecināta, ka visuvarenais mākslinieks ir Dievs! Redzu skaistumu un krāsu spēli pat dubļu peļķē, kurā ir iekritis sakaltis zars. Lai to uzgleznotu man nepietiek krāsu, kas ir manā rīcībā uz krāsu paletes. Daba nav pārspējama. Kad es pieskaros pie audekla, katrs triepiens man ir kā dvēseles kliedziens. Krāsas – tās ir prieks, krāsas – tās ir bauda, krāsas – tās esmu es!"

Izstāde "Es – pasaules daļa" ļauj iejusties mākslinieces pasaules uztverē, kas pasvītro dzīves pozitīvās puses un saikni ar apkārt esošo pasauli un vidi, kurā dzīvojam. Māksliniece krāsu virtuozi klājot uz audekla, rada šedevrus, kuru tematika ir pasaules skaistums, dzīves garša, formu pilnība, tam visam pāri esoša mīlestība, kad savādāk varam paskatīties uz it kā pierastām un vienkāršām lietām. Krāsas un gaismas spēles ir Rauzas Jeralijevas spēcīgākie mākslas izpausmes veidi. Viņas darbi daudzkrāsaini, spilgti un sulīgi, pilni ar pozitīvām emocijām. Katrs mirklis ir smelts no mākslinieces dzīves un mijiedarbības ar pasauli.

Izstādē skatāmi darbi dažādos žanros – portrets, klusā daba, ainava, dekoratīvās un abstrakti simboliskās kompozīcijas, kas tapuši vairāku gadu periodā. Neskatoties uz to, ka māksliniecei ir vairāk nekā 80 gadu, vēl joprojām viņa nešķiras no otas.

Rauza Jeralijeva (1936) dzimusi Ukrainā. Beigusi Alma-Atas mākslas vidusskolu. Par viņas skolotājiem bija izcilie Kazahstānas gleznotāji Aiša Galimbalijeva, Kanafija Teļžanovs un citi. Savā agrīnajā radošās darbības periodā māksliniece mēģināja sevi dizaina projektu izstrādē, aizrāvās ar keramiku, taču glezniecība ir viņas vistuvākais mākslas izpausmes veids.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 7. līdz 16. jūnijam.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.