Sestdien, 9. jūlijā no pulksten 12 līdz 17 Vecās ostmalas promenādes sākumā pie Tramvaja tilta Aivars Kleins aicina uz plenēra "Liepājas marīna 16" noslēguma izstādi.

Visu šo nedēļu, sākot no pirmdienas, Liepājas ielās, pludmalē, ostmalā sastopami mākslinieki ar molbertiem un krāsu kastēm – vairāk nekā trīsdesmit gleznotāju no Liepājas, Jūrmalas, Ventspils, Madonas, kaimiņvalstīm Lietuvas un Baltkrievijas, kā arī tālās Šveices, visi tradicionālā galerijas "Klints" rīkotā gleznotāju plenēra dalībnieki.

Arī tas, ka plenēra noslēguma izstāde notiek Jūras svētku laikā, jau kļuvis par tradīciju.

Neliels starpposms māksliniekiem bija trešdienas vakarā, kad viens no plenēra rīkotājiem, Aivars Kleins, viesmāksliniekus iepazīstināja, bet pašmāju māksliniekiem atgādināja laikus, kad aizsākās plenēra tradīcija, proti, 1996.gadu, kad notika pirmais plenērs, un dažus turpmāko plenēru norisi, kas iemūžināta gan "TV Dzintare", gan citu filmētāju videosižetos.

Starptautiskais gleznotāju un zīmētāju plenērs, šoreiz ar nosaukumu "Liepājas marīna 16", notika jau 21.reizi.

Andrejs Ģērmanis (Jūrmala): "Man Liepāja patīk – no 1998.gada piedalos plenēros, bet iedvesmas pietiek. Arī manai sievai Olitai Gulbei. Viņa gan vairāk mīl Jūrmalciemu – šodien tur bijām, un tur tā vecā laiva atkal, pēc piecpadsmit gadiem, viņu... Tad viņa pirmo reizi to gleznoja. Es arī dažas ainavas uzgleznoju. Dzīvoju Bigauņciemā, tur jūra pavisam savādāka, nekā Liepājā – sekla, mierīga. Bet šoreiz Liepājā pie jūras vēl nemaz neesmu bijis, gleznoju veco papīrfabriku, arī pilsētu uz ezera pusi... Rīt domāju aiziet līdz jūrai."

Ģērmanis priecājas gan par jauniem, gan jau agrāk sastaptiem kolēģiem, piemēram, šveicieti Barbaru Rampu, kas arī šogad piedalās plenērā un kuru viņš esot skicējis jau 2000.gadā, vai baltkrievu māksliniekiem, daži no kuriem atbraukuši no slavenā Marka Šagāla dzimtās Vitebskas.

"Kolektīvs ļoti jauks, mēs visi saprotamies."

Antans Obcarsks ir vienīgais lietuvietis, kas atbraucis no Kauņas, Liepājā esot pirmo reizi. Viņu uzaicinājusi māksliniece Agnija Ģērmane, ar kuru gada sākumā ticies un iepazinies Indijā.

"Nu jau esmu iepazinis visu pilsētu, ļoti interesanti bija pie jūras."

Antans trijās dienās uzgleznojis jau četrus darbus.

Barbara Rampa, kas mūsu pilsētā ir jau trešo reizi, un pēdējoreiz to redzējusi pirms pieciem gadiem, saka – Liepāja ir ļoti piemērota gleznošanai – gan pilsēta, gan cilvēki.

Šveiciete uzteic pārmaiņas, ko pamanījusi pilsētā pēc ilgākas prombūtnes: "Jaunā koncertzāle ir brīnišķīga, arī citas skaistas jaunas ēkas un vietas, tāpat man ļoti patika Jūrmalciemā."

Kā jau iepriekš izteicās Aivars Kleins, "šobrīd droši var teikt, ka Liepājas plenērs ir viens no ilglaicīgākiem un vērienīgākiem plenēriem Latvijas mākslas vēsturē. Vienīgais tāda  mēroga pasākums pilsētvidē. Tas, protams, ir pateicoties Liepājas pilsētas unikālajai situācijai, kura ir rosinoša plenēra žanra glezniecībai. Tā ir vēsturiskā apbūve, jūras tuvums un osta ar kuģu romantiku. Tas vienmēr ir iedvesmojis māksliniekus.

Šā laika mākslas pasaulē, kura izmisīgi tiecas pēc jaunatklājumiem, kas praktiski vairs nav iespējami, ir svarīgi nepazaudēt klasiskās vērtības – plašu kultūrizglītību, profesionālu meistarību, un humānu pozitīvismu. Tas ir šo plenēru uzdevums".

Izstādē jau ceturto gadu piedalīsies arī "Mākslas Pasāžas Radi" rīkotā bērnu plenēra "Mazā marīna" dalībnieki  ar saviem darbiem. Otro gadu ar džeza ritmiem mūs papildinās "Džeza kombo sastāvs", būs tradicionālā laureātu izvēlēšana, tikšanās ar māksliniekiem un, protams, iespēja iegādāties oriģinālus mākslas darbus.

Lietus gadījumā izstāde notiks K.Ukstiņa ielā 17|23.  

Plenēru atbalsta Kultūras pārvalde, Liepājas SEZ pārvalde, Liepājas osta, Liepājas valsts tehnikums, kā arī privāti uzņēmēji.