Sestdien, 14.maijā, pulksten 20 Durbes luterāņu baznīcā ar koncertu "Shipsea" – balsij, klavierēm un neredzamam korim – viesosies Jānis Šipkēvics, jaunākais.

Jānis Šipkēvics aicina uz koncertu, kurā atspoguļos sev tuvāko klaviermūziku, vokālo daudzbalsību, improvizāciju un dzeju.

Mūziķis ir teicis: "Ir sarunas, kas var notikt tikai pašam ar sevi, tās nerunā skaļi. Un kamerkoncerta vidē es jūtos ļoti tuvu. Varu atrast katra atnākušā acu skatienu. Tuvu cilvēkiem, tuvu pats sev. Un pēc uzmanīgām 75 minūtēm, es vienmēr jūtos kādu sev svarīgu kamolu atšķetinājis. Un zinu, ka neesmu tāds vienīgais."

Koncertā Durbē skanēs dziesmas ar Viljama Batlera Jeitsa, Federiko Garsijas Lorkas, Agneses Krivades un tautas vārdiem, Ludviga van Bēthovena, Filipa Glāsa, Erika Satī klaviermūzika, kā arī paša Jāņa Šipkēvica jaundarbi.

Portāls lūdza mūziķi pirms koncerta Durbē atbildēt uz dažiem jautājumiem.

Par ko būs saruna "pašam ar sevi" Durbē?
Šis ir tas gadījums, kad sarunas temats top skaidrs tikai koncerta beigās. Tāds process, kurā pēc atbildēm ir jāmeklē jautājumi.

Vai dziesmu tekstus atrodat pats, lasot dzeju? Kas saista izvēlētājos dzejnieku darbos?
Es pats lasu dzeju, jā. Un tās īstās grāmatas vienkārši iekrīt rokās, īstie dzejoļi vienkārši trāpa. Un paliek. Un tad ir tādi, kuri neliekas mierā, līdz sakomponējas mūzikā.

Kāpēc tieši Bēthovena, Glāsa, Satī mūzika?
Katra koncerta skaņdarbu saraksts ir atšķirīgs, šīs ir dažas no iespējamībām. Šeit minētos autorus, kā arī citus, kuru klavierdarbus izvēlos, vieno domas skaidrība, trauslums un precizitāte.

Kas vēl būs kopā ar Jāni Šipkēvicu koncertā Durbē?
Mana māsa Tīna. Dziedās pati un ar mani kopā.

Kas svarīgs noticis Jāņa Šipkēvica dzīvē laikposmā no "Shipsea" albuma iznākšanas līdz koncertam Durbē?
Esmu kļuvis laimīgāks.

Kāpēc tieši Durbe, nevis, piemēram, Liepāja?
Durbe ir ļoti maza pilsēta ar ļoti iespaidīgu lomu Latvijas mūzikas attīstībā. Kopš šeit notiek festivāls “Zemlika”, klausītājiem tā ir kā svētvieta.

Gribu teikt paldies Mikam Magonem un viņa palīgiem.
 

Biļetes uz koncertu 14. maijā Durbē nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī internetā. Koncerta sākums pulksten 20, ieeja no pulksten 19.