„UPB” galerijā Dzintaru ielā apskatei atklāta fotogrāfa Jāņa Deinata lielformāta fotodarbu izstāde „Paliek II”.

Jebkas var būt tā vērts, lai to iemūžinātu, arī šķietams nieks, izstādes atklāšanā atzina darbu autors.

Tas, kas paliek (no tā arī izstādes nosaukums!) fiksēts bildē, arī ir tas, ko bija vērts iemūžināt, skaidroja Jānis Deinats.


Šajā gadījumā tas, kas palicis, galvenokārt ir sniegs, arī dubļi, veca zāle, kam fotogrāfs piešķīris zināmu lomu un iemūžinājis. Kas ar sniegu notiek pēc tam, nezina neviens. Tāpat kā neviens nezina, kas notiek ar aktieri, kad viņš nospēlējis savu lomu un novilcis kostīmu.

Dzīvojiet ilūzijās! – izstādes skatītājiem vēlēja Jānis Deinats.

Jānis Deinats savulaik izmācījies par aktieri (viens no Liepājas teātra kursiem!), bet tagad, kā pats saka – spēlē vienu vienīgu lomu – fotogrāfs.
 
Darba laikā viņš fotografē sabiedrības cilvēkus žurnālam „Una” un citiem glancēto lapu izdevumiem, iemūžina arī kristības un laulības, bet brīvajā laikā, kā pats saka, dara, ko grib. Tieši tad arī top izstāžu darbi.

Liepājā Jānis iepriekšējo reizi bijis pērnajā rudenī, kad tai pašai „Unai” fotografējis mūziķi Ainaru Virgu, kurš tajā reizē jūrā noslīcinājis savu mobilo telefonu...

Vispār Liepājā iegriezties iznākot šad un tad. Tātad neesam pavisam aizmirsts kakts, ja reiz te ir ko darīt Jānim Deinatam.

Fotogrāfs Varis Sants izstādē atzina, viņam labas bildes kritērijs ir, ka „uz to var ilgi skatīties un nekrīt uz nerviem”. Jāņa bildes viņš ieskaitīja šajā kategorijā.

Krīt vai nekrīt uz nerviem, par to var pārliecināts jebkurš, turklāt nesteidzoties – Deinata sniegs (vai tas, kas palicis no tā) būs aplūkojams līdz jūnija vidum!