„UPB” izstāžu galerijā no 15. jūnija līdz 22.augustam būs skatāma mākslinieka Andra Vītoliņa personālizstāde „Spēcīga vieta”.

Mākslinieks Andris Vītoliņš (1975) aktīvi piedalās izstādēs kopš 1996. gada gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs – Dānijā, Zviedrijā, Vācijā, Austrijā.

Vītoliņš ir atzīts mūsdienu glezniecības pārstāvis, viņa darbi atrodami daudzās muzeju un privāto kolekcionāru kolekcijās. Mākslinieks ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā, bakalaura grādu vizuālās komunikācijas nodaļā, trīs gadus studējis dizaina nodaļā.

2004. gadā Andris Vītoliņš saņēmis žurnāla „Latvijas Arhitektūra” gada balvu par labāko debiju.

Vītoliņš ir arī grafiskā dizaina autors viena lata monētai ar eža attēlu, ko tikko apgrozībā laidusi Latvijas Banka. Mākslā jau ilgāku laiku Andrim Vītoliņam interesē industriālā un urbānā tēma, kura būs skatāma arī Liepājas izstādē „Spēcīga vieta”.

Mākslinieks Andris Vītoliņš par savu izstādi: ‘’Nav noslēpums, ka es ik pa brīdim dzīvojos Liepājā. Šo pilsētu esmu izvēlējies tāpēc, ka Liepāja ir unikāla vieta ar interesantu vēsturi un bagātu kultūru.

Es esmu nācis pasaulē Liepājā un pavadījis šeit bērnības vasaras.

Liepājas vide un sabiedrība ir atstājušas nozīmīgu iespaidu uz manas personības attīstību un pēcāk uz daiļradi.

Izstādē redzamie mākslas darbi ir tapuši laika posmā no 2009.gada.

Idejai par iedvesmas avotu ir kalpojuši dažādi objekti un notikumi, kas novēroti Liepājā.

Gleznojot māksliniekam ir pieeja nofiksēt laiku, savā ziņā to transformējot un radot savu ritmu un vietu, kas eksistē jaunā kvalitātē ārpus ikdienas rūpēm. Manuprāt, tāda veida izpausme ir viena no spēcīgākajām spējām šai visumā, tā ir iespēja dzīvot un pilnveidoties ārpus laikmeta un telpas, bet tas ir iespējams, tikai tam ir nepieciešama liela piepūle.

Es vēlos lūgt skatītāju uzmanību iedziļināties niansēs, tur atrodot ko tādu, kam mūsdienu digitālās diktatūras laikmetā mēs pabrāžamies garām.”