Sestdien Smaižu baznīcā un svētdien uz Cīravas pils parka saliņas cilvēki pulcējās, lai baudītu vasarīgus koncertus, ko pirmo reizi dažādās gleznainās novada vietās piedzīvot piedāvā Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks". Festivāla koncerti līdz pat 20. augustam vēl norisināsies Vecpilī, Aizputē, Priekulē, Griezē, Grobiņā, kā arī Liepājā, informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

"Šī vieta pati par sevi jau ir tāda pievelkoša un pat maģiska, bet kopā ar šo burvīgo koncertu – tas bija tiešām īpašs piedzīvojums," savās sajūtās pēc festivāla atklāšanas koncerta Smaižos dalās kāda klausītāja. Ar Baha, Dvoržāka un Čaikovska mūziku šajā koncertā klausītājus priecēja Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – vijolnieki Diāna Reimane un Gunārs Mūrnieks, altiste Elīna Čipāne un čellists Krišjānis Gaiķis. Bet jau nākamajā dienā Cīravas pils parkā klausītāji varēja baudīt Liepājas mežragu kvarteta vareno skanējumu. Starp citu, pavisam citā programmā kopā ar flautisti Egiju Sproģi šos mežradzniekus varēs dzirdēt 14. augustā uz koncertzāles "Lielais dzintars" skatuves.

Jau šajā nedēļas nogalē Dienvidkurzemes festivāls turpināsies ar diviem koncertiem Vecpilī. Sestdien, 17. jūlijā pulksten 20 pie Vecpils Sv. Laurencija banīcas uzstāsies metālpūšamo instrumentu ansamblis "Libava Brass Quintet", bet pulksten 20 pie Vecpils Dižlāņu muižas mūriem koncertēs Liepājas stīgu kvartets. Savukārt svētdien, 18. jūlijā ar koka pūšamo instrumentu ansambļa "Kurland Quintet" koncertu festivāls "Rimbenieks" viesosies Aizputes pils muižas ābeļdārzā.

Jaunais Dienvidkurzemes festivāls nes Evalda Rimbenieka vārdu. Šis cilvēks, ko liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus, ir bijis ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.

Festivāls aicina apceļot Dienvidkurzemi, atklājot tās kultūrvēsturisko mantojumu, dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību, sastopoties vasarīgos koncertos un baudot Liepājas mūziķu aizrautīgo spēli. Evalda Rimbenieka sapnis par attīstītu augstas kultūras sabiedrību ir joprojām dzīvs, to tālāk nesīs arī Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks".

Plašāka informācija par festivālu atrodama šeit. Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.