Piedāvājam Liepājas simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītājas Ivetas Vēveres fotogaleriju un īsu ieskatu orķestra koncertturnejas sākumā Ķīnā.

Īsumā – mums pagaidām viss iet pēc plāna. Pirmā bija tāda īstena aklimatizācijas diena pēc garā lidojuma, kur lāgā nevienam tā arī īsti pagulēt neizdevās. Neskatoties uz manāmo sagurumu, jau uzreiz metāmies izmantot iespēju redzēt Ķīnas mūri, jo vēlāk diez vai būtu paspējuši uz turieni aizbraukt. Jāpiebilst, ka mūs šeit uzņem kā augstus viesus – festivāla organizatori parūpējušies par visu – ir šoferītis ar pašiem savu lielo autobusu, kā arī fantastiska gide, kas mūs visur izvadā, visu pastāsta. Pirmā bilde ir Pekinas lidostā, kur, Leons Veldre kopā ar Aivaru Meijeru steidz apgūt ķīniešu valodu. Tālāk jau seko kadri no Ķīnas mūra. Reinis Lapa cītīgi visu iemūžina fotoaparātā. Pirmajās vakariņās mūs aicināja Latvijas vēstniece Ķīnā Ingrīda Levrence (pie apaļā vakariņu galda dāma pašā centrā.)

Jau nākamajā dienā steidzām izmantot pirmo dienas daļu, lai apskatītu Pekinas senās apbūves centriņu Hutongu. Tur uzkāpām gan zvanu tornī, gan bungu tornī, izbaudījām īsu tējas ceremoniju, un mūsu gide mūs aizveda uz brīnišķīgu tradicionālās virtuves vietu īstās ķīniešu pusdienās. Ēdiens, protams, savdabīgs – bija kam ļoti garšoja, bija, kam ne visai, bet katrā ziņā bija tā vērts. Tālāk jau devāmies uz mūsu pirmā koncerta norises vietu – svešvalodu universitāti, kas esot slavenākā universitāte Pekinā un šķiet arī lielākā. Katrā ziņā burvīga studentu pilsētiņa ar moderni aprīkotām un skaistām modernās arhitektūras ēkām. Ierodoties uz mēģinājumu vēl redzējām kā visās malās tiek izlīmētas mūsu bildes. Tālāk daži kadri no mēģinājuma un noslēguma arī divas koncerta bildes un fotosesija ar sajūsminātajiem klausītājiem, autogrāfu sniegšana utt. Šis bija koncerts, ko rīkoja Latvijas vēstniece. 200 vietu auditorija bija pilna un atsauksmes lieliskas.

Turpinājums sekos!