Kopš aizvadītās nedēļas nogales Beatrises un Edgara Miķelsonu atjaunotajā kafejnīcā "Teika" (Lielā iela 7) staro mākslinieces Ilzes Elizabetes Romančenko sajūtu ziedi izstādē "Pavasaris sirdī".


Uz izstādes atklāšanu māksliniecei bija izdevies sapulcināt tik daudz sava talanta cienītāju, ka kafejnīcā vairs brīvu vietu nebija.


Uz izstādes atklāšanu svētdien, 10.martā, sanākušie viesi aizpildīja visu "Teikas" zāli. Foto: irliepaja.lv.


Uzrunājot sanākušos, māksliniece sacīja: "Šodien jūs mani esat ļoti ļoti saviļņojuši ar to, cik daudz esat atnākuši! Paldies, ka esat ikdienā kopā ar mani vietnēs, kur es savas gleznas publicēju, – gan feisbukā, gan instagramā, saņemot siltus vārdus un novēlējumus. Tie visi mani iedvesmo. Visi jūsu labie vārdi šajā laika posmā kopš gleznoju, jo īpaši pēdējos gados, man ir bijuši kā C vitamīni, kā saules stari manai dvēselei, manai sirdij. Tas viss mani ir iedvesmojis, jūsu siltums mani ir apņēmis un šīs emocijas un sajūtas ir nākušas caur manām rokām, caur sirdi un dvēseli, otas pieskārienu baltam audeklam, un ir tapušas šīs gleznas."


"Teika" galvenajā zālē izstādītie 14 darbi, kas tapuši šajā gadā, un piecas banketu zālītē izvietotās pagājušā gada gleznas, protams ir neliela daļa no visa, kas gleznots pēdējo divu gadu laikā, pastāsta māksliniece. Savu darbu izstādi Ilze Elizabete Romančenko sauc par vienu no pavasara vēstnešiem. Pavasara, kas ir mūsu sirdīs.


"Mēs esam ļoti dažādi, katrs esam savā vietā, savā laikā, bet gribētos, lai ar katru lietu, ko mēs dzīvē darām, ar katru mirkli, ko mēs pavadām gan sajūtās, gan mērķtiecīgi darbojoties, mēs šo pasauli padarītu gaišāku – enerģijās, sajūtās, sirdī, sev apkārt," aicināja māksliniece, uzsverot, ka veids, kā to dara viņa, ir gleznošana."Teikas" banketu zālītē skatāmi 2023.gadā tapušie darbi. Foto: irliepaja.lv.


Ilze Elizabete Romančenko: "Katra lieta, katrs darbs, ko esam izveidojuši, taisām vai darām, nāk ar savu enerģiju, tāpēc es gribētu, lai gaišums un saulīte, siltums, ienāk mūsu sirdīs, ir vienmēr kopā ar mums. Plauksim! Katrs savā veidā, katrs, kāds mēs unikāls esam, plauksim!"


Gan izstādē "Pavasaris sirdī", gan arī ārpus izstādes palikušajos darbos māksliniece galvenokārt pievērsusies ziediem.


"Ziedi, daba mani ļoti iedvesmo. Ļoti patīk peonijas, bet patīk arī nedaudz mistiski, fantāzijas, sajūtu ziedi. Ziedi, lai gan ir trausli, vienlaikus ir arī ļoti izturīgi un daudz ko spēj pārciest, man tie ir sievišķības simbols," portālam irliepaja.lv atklāj māksliniece.


Pašai gan sava dārza neesot, tāpēc "mans dārzs ir mans molberts".


Izstāde "Pavasaris sirdī" ļauj klātienē iepazīt mākslinieces darbus pēc garāka pārtraukuma – iepriekšējā Ilzes Elizabetes Romančenko izstāde bija skatāma 2021.gadā Liepājas Latviešu biedrības namā, bet līdz tam pa izstādei tapa katru gadu.


llze Elizabete Romančenko ir ieguvusi profesionālā bakalaura grādu mākslā un izglītības zinātņu maģistra grādu, viņas radošais ceļš ir aizsācies Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.


Pirms desmit gadiem Ilze Liepājā izveidoja un joprojām vada savu mākslas studiju "Mākslas Pasāža RADI", kurā gan bērniem, gan pieaugušajiem piedāvā mākslas nodarbības, gleznošanas un dažādas citas meistarklases.


llze Elizabete Romančenko ir radījusi savu gleznu zīmolu "Elis.Artworks." Nereti gleznu motīvus māksliniece izmanto arī skaistu lietu – krūzīšu, apsveikuma kartiņu, iedvesmas un skiču bloku – apdrukā.

Ar Ilzes Elizabetes radošo ceļu var iepzīties mākslinieces gleznu galerijas "Elis.Artworks" un studijas "Mākslas Pasāža RADI" Facebook un Instagram profilos, kur ir iespēja ne tikai iepazīties ar viņas daiļradi, bet arī dalīties domās un emocijās par darbiem.