Šonedēļ tradicionāli norisināsies Dzejas dienas, kurās piedalīsies arī Liepājas dzejnieki: 9. septembrī dzejas baudītāji gaidīti uz tikšanos Ventspilī, savukārt 10. septembrī uz pasākumu aicināti liepājnieki, portālu informēja Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna.
    
Kurzemes Dzejas dienās, kas ikgadēji notiek kādā no Kurzemes pilsētām (pērn Liepājā), pulcējas dzejnieki no Liepājas, Ventspils, Tukuma, Saldus, Kuldīgas un Talsu novada. Šogad sestdienā, 9. septembrī, uz Ventspili no Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas dosies vadītāja Linda Zulmane un dzejnieki Sandra Vensko, Laura Andersone, Gunta Šnipke, Gunita Lagzdiņa, Ineta Stadgale un Ēriks Vilsons. Godinot Imanta Ziedoņa 90. jubileju, šo dienu vadmotīvs būs Garainis. Notiks diskusijas un dzejas lasījumi, savukārt liepājniece Maija Kalniņa ventspilniekus un pilsētas viesus rosinās dziedāt dziesmas ar Kurzemes Dzejas dienu tēva Olafa Gūtmaņa un viņas pašas vārdiem.

Nākamajā dienā, 10. septembrī, Imanta Ziedoņa piemiņa tiks godināta Liepājā. Pulksten 13 visi interesenti aicināti uz muzeja dārzu Kūrmājas prospektā 16/18, kur notiks "Saruna ar Ziedoni". Pasākumu vadīs literātu aizbildne Linda Zulmane un aktrise Laura Jeruma. Dzeju lasīs un ar Ziedoni un klausītājiem sarunāsies liepājnieki Jana Egle, Sandra Vensko, Gunta Šnipke, Laura Andersone, Gunita Lagzdiņa, Ineta Stadgale un Ēriks Vilsons. Dalību pasākumā pieteikuši arī dzejnieki no Lietuvas: Daiņus Sobeckis, Daļa Tamošauskaite, Elena Karnauskaite, Jurate Sečilaite, Nijole Kļukaite-Kepeniene, Sondra Simana un Daiva Molīte-Lukauskiene, kuru dzejoļus latviski iztulkojušas Elza Ozola, Laura Jeruma, Jana Egle un Linda Skranda. Muzikālo pavadījumu nodrošinās Emīls Dreiblats. Laipni gaidīti visi dzejas mīļotāji!

Liepājas literātu aktivitātēm var sekot kontos "Liepuraksti" un "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" portālos "Facebook", "Draugiem.lv", "Twitter" un nu arī "Instagram".