Mākslas galerijas "Romas dārzs" īpašumā ir vairāk nekā trīsdesmit mākslinieka, scenogrāfa, publicista un pedagoga Artura Baumaņa gleznas.

Izstādē "Kolekcija" skatāmi pieci viņa darbi: "Pēc zvejas", "Skats uz Jaunliepāju", "Ostas spīķeri", "Liepājas mols" un "Klusā daba".

Daudzu liepājnieku atmiņās Arturs Baumanis palicis kā spilgts marīnists, tomēr viņš gleznojis arī ainavas, klusās dabas, retāk portretus. Mākslinieks ļoti jūtīgi un izteiksmīgi tvēris savās gleznās Liepājas skatus.

Mākslinieks atklātu jūru pirmo reizi ieraudzījis 1914. gadā un tā uz viņu ir atstājusi neizdzēšamu iespaidu. Lai arī krāsu daudzveidība un latviskais dzīvesveids tika meklēts Kurzemes ainavā, tautas pagātnes dzīves sižetos, cilvēku sejās un ziedos, jūra kļuva par Baumaņa glezniecības galveno tēmu. Tā prasīja no mākslinieka īpašas novērošanas spējas un tehnisku gatavību. Viņa reālistiskajās marīnās ir izteiksmīgi tverta jūras kustība, viļņošanās, ūdens caurspīdīgums un debesu plašums.

Arturs Baumanis dzimis 1892. gada 3. aprīlī Jelgavas apriņķa Teteles pagastā rentnieku ģimenē. Profesionālo izglītību ieguva Pēterburgā, Barona Štiglica Centrālajā tehniskās zīmēšanas skolā. Skolu jaunais mākslinieks beidza 1916. gadā, iegūstot dekoratora specialitāti. Pēc Pirmā pasaules kara atgriezies un līdz mūža gala dzīvojis Liepājā.

No 1921. gada desmit gadus strādājis Liepājas Operas un drāmas teātrī par dekoratoru. Paralēli kopš 1923. gada strādājis Liepājas Valsts ģimnāzijā ( toreiz Liepājas 1. vidusskolā) par mākslas vēstures un zīmēšanas skolotāju. Lietišķās mākslas vidusskolā jaunos māksliniekus izglītojis no 1945. līdz 1963. gadam. Galerijas apmeklētāji, kas ir skolojušies pie mākslinieka, atceras viņu kā ļoti nopietnu un prasīgu pedagogu.

1924. gada, būdams Neatkarīgo mākslinieku vienības un Liepājas latviešu mākslas veicināšanas biedrības biedrs, aktīvi piedalījies pilsētas mākslas dzīvē.

Arturs Baumanis organizēja personālizstādes Liepājā un Rīgā, piedalījies kopizstādēs, kopš 1960. gada bijis Mākslinieku Savienības biedrs.

Mākslinieks Arturs Baumanis miris 1975. gada 27. martā.

Izstāde "Kolekcija" skatāma galerijā "Romas dārzs" Zivju ielā 3 līdz 31. oktobrim, ieeja bez maksas.