Galerija "Romas dārzs", Liepājā Zivju ielā 3, pēc divu mēnešu dīkstāves sakarā ar valstī noteikto ārkārtas situāciju, sestdien, 6. jūnijā, beidzot atkal ver durvis ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim, informē tās vadītāja Astra Dzērve.

Līdz ar galerijas atkalatvēršanu ir nolemts nākt pretī ikvienam mākslas interesentam un baudītājam, kas vēlēsies apmeklēt galerijas izstādes.
Turpmāk galerijas "Romas dārzs" izstādes, kā arī pastāvīgās ekspozīcijas "Liepāja – Laiks – Mākslinieks" apskate apmeklētājiem būs bez maksas.

Jūlija sākumā tiks atvērtas arī galerijas izstāžu zāles, kurās tiks atklāta tēlnieces Andas Poikānes un gleznotāja Edmunda Lūča (1959–2017) dubultizstāde "442 stundas". Šī izstāde būs dažādu mākslas žanru un mediju projekta rezultāts, kas aptver galerijas izstāžu zāles un viesnīcas "Art Hotel Roma" iekšpagalmu. Abi mākslinieki rādīs savas gleznas, skulptūras, zīmējumus un video darbus. Izstādes ideja ir apcerējums par izdomātām vietām, abstaktiem priekšstatiem un ģeogrāfiskiem nosaukumiem, kuri pārnesti uz citām vietām, maina mūsu priekšstatus. Izstāde notiks ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.


Šobrīd galerijā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija "Liepāja – Laiks – Mākslinieks", kurā skatāmi Liepājas mākslinieku darbi. Liepājas uzņēmēja un kolekcionāra Ivara Kesenfelda veidotā mākslas darbu kolekcija apvieno izcilāko, interesantāko un talantīgāko Liepājas mākslinieku darbus. Kolekcija veidota vairāku gadu garumā, novērtējot Liepājas kultūras un mākslas tradīcijas, apzinot māksliniekus un to darbus, kas saistīti ar Liepāju.

Ekspozīcijā no plašās kolekcijas atlasīti un izstādīti interesantākie un augstvērtīgākie mākslas darbi, atspoguļojot katra mākslinieka radīto.
Vairāku mākslinieku gleznu kolekcija ir ļoti daudzskaitlīga, un tas ļauj parādīt plašu mākslinieka daiļrades spektru.  Plaši pārstāvēti labi zināmi Liepājas mākslinieki – Valters Uzticis, Jānis Sudmalis, Matīss Zavickis, Artūrs Baumanis, Augusts Annuss, Jānis Gailis, Egils Radziņš, Valdis Mackars un daudzi citi. Kolekcija ir vienīgais publiski skatāmais Liepājas mākslinieku darbu krājums, kurā klātienē iespējams iepazīt vairāk nekā 200 mākslas darbu – gleznas, akvareļus un grafikas.

Galerijas "Romas dārzs" kolekcijas darbi ir eksponēti arī viesnīcās "Promenāde" un "Art Hotel Roma" publiskajās telpās un viesu numuros, tādējādi radot īpašu vidi un piedāvājot mākslas baudījumu ikvienam pilsētas viesim.

Galerija "Romas dārzs" atvērta no otrdienas līdz piektdienai, no pulksten 11 līdz 18, sestdienās no pulksten 11 līdz 16.

Ar galerijas mākslas darbu kolekciju iepējams iepazīties un iegādāties interneta vietnē www.galerijaromasdarzs.lv.

Virtuāli izstaigāt galerijas plašās zāles iespējams interneta vietnē: https://ej.uz/g4ia