Trešden, 19.jūnijā, pulksten 17 galerijā “Romas dārzs", Zivju ielā 3, Liepājā ikviens aicināts uz tikšanos ar māksliniecēm Ingemāru Treiju un Kristīni Lazdāni.

Mākslinieces izstādē "Piejūras klimats" skatītājus aicina uz iekšēju sarunu un izvērtējumu par glezniecības un keramikas savstarpējo ietekmi un attiecībām, informē galerijas vadītāja Astra Dzērve.

Izstādē "Piejūras klimats", kas galerijā "Romas dārzs" skatāma  no 6. jūnija, aplūkojams gleznotājas Ingemāras Treijas un keramiķes Kristīnes Lazdānes radošais veikums. Kopizstāde veidota, domājot par Liepāju, jūru, vēju, pilsētu un cilvēkiem. Mākslinieces runā krāsu, līniju, faktūru un formu valodā, radot asociācijas par vietu un laiku. Mākslinieces spēlējas ar savstarpējo mākslas darbu formu, izteiksmi un telpiskā izvietojuma attiecībām. Gleznotāja un keramiķe aicina ieraudzīt, kā objektu divas dimensijas pāriet trijās un sniedz iespēju meklēt vēl ceturto – netveramo, sajūtās un asociācijās balstīto.

Keramiķe Kristīne Lazdāne mācījusies un profesionālos pamatus guvusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļā, vēlāk studijas turpinājusi Latvijas Mākslas akadēmijā, kur 2001. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu. Māksliniece izstādē rāda gan liela formāta tēlniecības objektus, kas veidoti izmantojot akmens masu, gan smalkus un filigrānas izteiksmes porcelāna darbus. Keramiķes darbos izstādē eksponētajiem priekšmetiem raksturīgi faktūrās un reljefos daudzveidīgi mākslas objekti, kur viegli sastapties ar šķietami lietišķa objekta formas kā arī mākslinieciskās asociācijās balstītu domu.

Ingemāra Treija ir gleznotāja, mākslas pedagoģe, projektu vadītāja, izstāžu kuratore un Tukuma mākslinieku grupas priekšsēdētāja. Mācījusies J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. 1990. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas monumentālās glezniecības meistarklasi. Ieguvusi Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā, kā arī ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. I. Treija savā daiļradē drosmīgi rīkojas ar krāsu, kontrastainiem toņiem un faktūrām. Viņa ir vienlīdz spēcīga gan zīmējumā, gan glezniecībā. Patiesais mākslinieces gleznu varonis ir cilvēks, pilsētas skati, klusās dabas, ainavas, ūdeņi, pļavas un meži – tas viss ir fons.

Šobrīd mākslinieces ir plenērā Liepājā kopā ar Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas audzēkņiem un tikšanās laikā ir iecerēta jauniešu radīta skaņas performance, kas būs kā eksperimentāla audiāla dienasgrāmata par dažām dienām jūras tuvumā.

Ieeja pasākumā 19.maijā pulksten 17 ikvienam interesentam ir bez maksas.

Izstāde “Piejūras klimats" galerijā “Romas dārzs" būs aplūkojama līdz 14.septembrim.