Svētdien, 26. septembrī pulksten 17 koncertzāles "Lielais dzintars" organizēto mūsdienu mākslas festivālu "Liepājas Mākslas forums" noslēgs franču mūsdienu mūzikas grandi. Mistiķa Olivjē Mesiāna bībeliskā apokalipse "Kvartets laika galam" un Pjēra Bulēza novatoriskās kompozīcijas izskanēs azartiskā belģu kameransambļa "Het Collectief" mūziķu rokās, informē SIA "Lielais Dzintars" mārketinga un komunikācijas speciāliste Anita Lazdeniece.

"Izcilais ansamblis "Het Collectief" pārsteidz ne tikai ar izmeklētām un radoši aizraujošām 20. un 21. gs. mūzikas programmām, bet arī ar savu dziļi personīgo, individuālo muzicēšanas manieri. Tā sakņota gan mūzikas un laikmeta padziļinātā izpētē, gan mūziķu personīgajā inteliģencē un cilvēciskajā šarmā. Vitalitāte un aizrautība, degsme un humora deva ir katras viņu atskaņotās programmas neatņemams starojums!" ar kolektīvu iepazīstina "Liepājas Mākslas foruma" programmas veidotāja Baiba Bartkeviča, "tās ir personības, kas no skatuves iedvesmo un izraisa apbrīnu gan par augsto profesionālo sniegumu, gan gara brīvību un vieglumu ar kādu tiek atskaņotas vissarežģītākās modernās mūzikas partitūras."

Koncerta programmā "Het Collectief" izpildīs vienu no nozīmīgākajiem divdesmitajā gadsimtā radītājiem darbiem – franču komponista Olivjē Mesiāna "Kvartetu laika galam". Šo apokaliptisko muzikālo vīziju dziļi reliģiozais Mesiāns komponējis 1941.gadā, atrodoties ieslodzījumā Silēzijas karagūstekņu nometnē "Stalag VIII". Iespaidojies no šaušalīgajiem apstākļiem, komponists par iedvesmas avotu izvēlējies bībelisko apokalipsi, kā rezultātā šajā neprastajā un grandiozajā skaņdarbā Mesiānam izdevies pārvērst mūžības jēdzienu mūzikā.

Pieredzes bagātais kvintets "Het Collectief" ar drosmīgām interpretācijām iznesīs Mesiāna un Bulēza meistardarbus visaugstākajā profesionālajā līmenī, solot klausītājiem radīt īstu emociju vētru. Paši mūziķi atzīst, ka "Skaņdarba "Kvartets laika galam" izpildīšana joprojām ir elpu aizraujoša pieredze. Mūs arvien dziļi aizkustina šajā darbā nestais universālais un mistiskais vēstījums".

Kā prelūdija Mesiāna darbam izskanēs viena no viņa ietekmīgākā studenta, Pjēra Bulēza, daiļrade, kurš bijis arī viens no elektroniskās mūzikas pionieriem. Viņa darbs "Dialogue de l'ombre double", ko dzirdēs arī mākslas foruma apmeklētāji, ir spilgts šī apgalvojuma piemērs — atbilstoši komponista redzējumam, klarnetista iepriekš veikts ieraksts tiek atskaņots sešos skaļruņos, kas izvietoti dažādās vietās koncertzālē kamēr klarnetists veido dialogu ar savu elektronisko "ēnu", radot neatkārtojamu akustisko pieredzi klausītājiem — dēkaiņiem.

Stundu pirms koncerta – 25.septembrī pulksten 16 pasākuma apmeklētāji aicināti uz muzikologa Dāvja Enģeļa vadītu pirmskoncerta sarunu koncertzāles 2. stāva galerijā, kurā kopā ar pieaicinātajiem viesiem klausītāji izzinošās sarunās varēs sagatavoties gaidāmajam laikmetīgās mūzikas piedzīvojumam.

LMF noslēguma koncerts "Mesiāns, Bulēzs. Het Collectief" notiks Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" Lielajā zālē. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīze" tīkla kasēs visā Latvijā un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/2719

Kā iepriekš vēstīts, no 2021. gada 24. līdz 26. eptembrim festivāls "Liepājas Mākslas forums" jau septīto reizi aicinās būt kopā mūsdienu mākslas jaunatklājumu svētkos. 10 spilgti notikumi piedāvās laikmetīgās mūzikas, vizuālās un kustību mākslas notikumus, kā arī divas pirmizrādes ģimenēm ar bērniem un Eiropas kino programmu. Festivāla programmā gaidāma Beļģijas, Francijas un Latvijas mākslinieku dalība.

Festivāla programma pieejama mājas lapās: lmf.lielaisdzintars.lv un www.lielaisdzintars.lv.

Informācija apmeklētājiem.

Apmeklējot koncertu "Mesiāns, Bulēzs. Het Collectief", pie ieejas lūgs uzrādīt "Covid-19" sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret "Covid-19" vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgs uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Pasākuma laikā sejas aizsargmaskas nav jālieto. Minētās prasības attiecas arī uz visu vecumu bērniem un jauniešiem.