Starp nominācijām Latvijas Nacionālā filmu festivāla balvai “Lielais Kristaps” arī Ilzes Kungas īsmetrāžas spēlfilma "Gaismas zīmes”.

“Labākajai īsmetrāžas spēlfilmai” nominēto filmu skaitā iekļuvusi arī režisores Ilzes Kungas “Gaismas zīmes”, kurā galveno vīrieša lomu atveido Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis.

Vēl šajā kategorijā nominēta teātra režisores Māras Ķimeles debija kino “Filma”, Unas Rozenbaumas pirmā īsmetrāžas spēlfilma “Logs”, Elīnas Eihmanes “Gūtenmorgens un trešā acs”, kā arī režisora Jāņa Vingra “Pēdējais Lāčplēsis”.

Kopā festivālam pieteiktas vairāk nekā 80 filmas, no kurām konkursā iekļuva 40.

Visvairāk nominētās filmas ir pilnmetrāžas spēlfilmas “Dancis pa trim” (rež. Arnolds Krievs), “Golfa straume zem ledus kalna”(Jevgēņijs Paškēvičs), “Rūdolfa mantojums” (Jānis Streičs) un “Kolka Cool” (Juris Poškus) – katrai no tām ir nominācijas desmit kategorijās.

Turpat līdzās ar septiņām nominācijām ir Gata Šmita filma “Seržanta Lapiņa atgriešanās". Visas piecas filmas arī pretendē uz titulu “Labākā pilnmetrāžas spēlfilma” un to režisori izvirzīti nominācijai “Labākais spēlfilmu režisors”.

“Lielā Kristapa” konkursā tiks vērtētas arī dokumentālās filmas, animācijas filmas, tāpat arī jauno režisoru filmas kategorijā „Debija”, tiks meklēta „Labākā aktrise” un “Labākais aktieris” u.c.

Ar visām “Lielā Kristapa” 23 nominācijām un to pretendentiem plašāk var iepazīties festivāla mājaslapā: www.lielaiskristaps.org.

“Lielo Kristapu” šogad pasniegs jau 25. reizi, un piecās festivāla dienās, no 10. līdz 15. aprīlim, ikviens interesents varēs noskatīties pēdējo divarpus gadu laikā veidotās un pabeigtās Latvijas filmas.