Piektdien, 29.novembrī, pulksten 19 Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz nākamo cikla „Dzintara skaņas zvaigznājs” koncertu „Lutoslavskim – 100”.

Koncertā Liepājas Latviešu biedrības namā solo atskaņos vijolniece Līga Baltābola, pie diriģenta pults – Normunds Šnē.

Koncerts veltīts šā gada jubilāram viņa simtgadē – Vitoldam Lutoslavskim, kas bija viens no ievērojamākajiem 20.gadsimta Eiropas komponistiem, kā arī viens no izcilākajiem poļu mūziķiem viņa dzīves pēdējos trīs gadu desmitos.
Kaut koncertprogrammas galvenais akcents likts uz poļu mūziku, īsā koncerta ievadā klausītājiem būs iespēja dzirdēt 20.gadsmita amerikāņu komponista Leonarda Bernstaina visnotaļ draisko uvertīru operetei „Kandids”.
Šim skaņdarbam sekos 19.un 20.gadsmita mijas poļu komponista Mečislava Karloviča „Koncerts vijolei ar orķestri La mažorā”, ko izpildīs viena no spožākajām Liepājas Simfoniskā orķestra māksliniecēm – pirmo vijoļu grupas koncertmeistare Līga Baltābola.

„Šo koncertu izvelējos pavisam nejauši. Biju kādu laiku prātojusi, ka ļoti vēlētos spēlēt Dvoržāka vijoļkoncertu, kuru atskaņoju savā bakalaura studiju beigšanas eksāmenā 2000.gadā, taču, klausoties kādu no šī skaistā koncerta ierakstiem, nejauši datorekrāna malā pamanīju man pavisam nepazīstama komponista vārdu. Intereses pēc nolēmu to paklausīties. Šī mūzika mani tiešām aizkustināja. Nezinu tos iemeslus, kādēļ Karloviča vijoļkoncerts Latvijā nav ieguvis popularitāti – cik man zināms, tas ar orķestri nekad nav atskaņots. Bet tā mūzikas valoda ir tik vienkārši uztverama, patiesu emociju pilna, romantiska un gaiša, vietām tai cauri vijas arī dziļas nopietnības pilnas epizodes. Tajā ir visa tā krāsu daudzveidība, kuras pietrūkst šajā gadalaiku maiņas brīdī,” stāsta vijolniece.

Koncerta otrajā daļā Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā atskaņos jubilāra Vitolda Lutoslavska Ceturto simfoniju, kas rakstīta laika posmā no 1988. – 1992.gadam un pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja Losandželosas filharmoniķu izpildījumā 1993.gadā Losandželosā, pašam komponistam esot pie diriģenta pults.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertcikla „Dzintara skaņas zvaigznājs” koncertu „Lutoslavskim – 100” var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

Plašāku aprakstu par solisti un diriģentu var lasīt orķestra mājas lapā www.lso.lv, tur arī var uzzināt par Liepājas Simfoniskā orķestra aktivitātēm un citiem gaidāmajiem koncertiem.