Piektdien, 19. jūnijā, pulksten 17 Liepājas muzejā apmeklētājiem būs iespēja tikties ar plenēra "Liepājas marīna ‘19" rīkotājiem un dalībniekiem. Tikšanās laikā notiks arī nupat iznākušā mākslas kataloga prezentācija un iepazīstināšana ar šīgada plenēra "Liepājas marīna ‘20" norisi.

Jau ziņots, ka no 22. maija līdz 21. jūnijam Liepājas muzejā, Kūrmājas pr. 16/18 skatāma 24. Starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra "Liepājas marīna ‘19" atlasīto darbu izstāde.

Plenērs "Liepājas marīna" ir nozīmīgs Liepājas mākslas dzīves notikums, kas pulcē ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu māksliniekus uz radošu darbību Liepājas pilsētvidē.

Plenēra rīkotājs Aivars Kleins dalās pārdomās par nesen izdoto katalogu, kurā apkopoti plenēra dalībnieku darbi piecu gadu garumā: "Katalogs "Liepājas marīna 2015. – 2019." ir izdots, lai atzīmētu virkni Liepājas pilsētas kultūrvēsturei svarīgas gadskārtas. 2020. gadā Liepāja svin pilsētas statusa iegūšanas 395. gadadienu. Šogad norisināsies 25. starptautiskais gleznotāju un zīmētāju plenērs "Pilsēta un jūra". No 2007. gada ir notikuši 10 plenēri ar devīzi "Liepājas marīna"."

Aivars Kleins arī atklāj, ka nupat izdotais katalogs ir jau piektais, kas atspoguļo šo radošo aktivitāšu devumu. Ceturtdaļgadsimtu ilgais Liepājas plenēru cikls ir pienācis dabīgai noslēguma fāzei. Ir radīti vairāki tūkstoši Liepājai veltītu gleznu un zīmējumu.

Pasākums tiks organizēts, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Pasākumu laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana, kas var tikt izmantota publicitātes nolūkos.