Svētdien, 26.janvārī, pulksten 15 Liepājas Latviešu biedrības namā interesentiem būs iespējams vērot scenārija autora un režisora Viestura Kairiša jaunāko filmu "Pilsēta pie upes". Pirms filmas seansa apmeklētājiem būs iespēja klatienē tikties ar filmas režisoru Viesturu Kairišu, producentu Gunti Trekteri, tērpu mākslinieci Ievu Jurjāni, kā arī dažiem no aktieriem.

Ansim ir nevainīga profesija - daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30.gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi. Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisele, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle.


Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule ("Homo Novus", seriāls "Sarkanais mežs") un Gundars Āboliņš ("HomoNovus", "Bille"), arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehu aktrise Brigita Cmuntova.

Režisora Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs – spēlfilma "Melānijas hronika".

Biļetes iepriekšpārdošanā (4 eiro) uz filmas seansu iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama Info centrā darba dienās no pulksten 9 – 17 un stundu pirms filmas seansa.