Piektdien, 3.martā, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nams un māksliniece Baiba Feoktistova visus mīļi gaidīs uz personālizstādes "Sievišķības portrets" atklāšanu. Izstāde bez maksas būs apskatāma līdz 30.martam, savukārt 25. un 26.martā B. Feoktistova interesentus aicina uz gleznošanas meistarklasēm, informē nama sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Birkenberga.

Marts ir Liepājas dzimšanas dienas un astronomiskā pavasara iestāšanās mēnesis. Jaušamais pavasara tuvums rosina uzplaukt un meklēt krāsas, kuras noteikti varēs atrast Liepājas Latviešu biedrības namā  no 3. līdz 30.martam, kur būs skatāma jaunās gleznotājas Baibas Feoktistovas krāšņā un košā personālizstāde "Sievišķības portrets". Izstādē būs apskatāmi mākslinieces darbi, kas radīti laika posmā no 2019. līdz 2023. gadam.

Baiba Feoktistova pirms pāris gadiem spēra nozīmīgu soli, viņa pameta algotu darbu, lai pievērstos savai kaislībai – glezniecībai. "Tajā brīdī biju gatava riskēt ar daļu drošības, lai iegūtu to, kas man ir šobrīd. Vēl manu lēmumu ietekmēja tas, ka negribēju 50 gadu vecumā atjēgties, ka neesmu pat pamēģinājusi realizēt sevi glezniecībā," kādā intervijā savu lēmumu pamatoja jaunā māksliniece.


Baibas Feoktistovas daiļrades centrā ir sieviete. Savos darbos autore eksperimentē ar sievietes atainojumu. "Daļa no gleznām ir portreti, kuros personāžiem raksturīgs izteiksmīgs skatiens un mierpilni sejas vaibsti, kas papildināti ar floras un faunas elementiem. Krāšņie ziedi, dzīvnieki un tropiski lidoņi katrs nes simbolisku nozīmi, veidojot stāstu par sievietei piemītošajām īpašībām. Savukārt ziedi, ogas un augļi kalpo kā auglības simbols, kas cildina mātes dabas un sievietes radošo spēku," informē māksliniece Baiba Feoktistova, piebilstot, ka cita sievietes daba atspoguļojas viņas figurālajos gleznojumos, kuros tēla skatiens ir aizsegts, izceļot jauneklīgos ķermeņus. "Šie darbi radīti demonstrējot sievietes vieglprātīgo, koķeto un pavedinošo dabu, kura ir bieža parādība mūsdienu sievietes atainojumā," uzskata B. Feoktistova. Katram daiļrades periodam raksturīgs savs stils, krāsas un atainotie simboli. Kā atklāj māksliniece, caur saviem darbiem viņa pēta savu pieredzi un sievišķības meklējumus.

Lielāko daļu iemaņu māksliniece Baiba Feoktistova ieguvusi pašmācības procesā, kurā nozīmīga loma bija gūtajai pieredzei, mācoties juveliera profesiju pie Oļega Auzera, kas ļāvusi attīstīt telpisku domāšanu. Savukārt gleznošanas tehnika apgūta privāti mācoties pie gleznotāja Artura Auzera. Jaunā māksliniece pārsvarā darbojas eļļas un akrila tehnikā, viņai raksturīga arī zelta folijas izmantošana.

Lai izstrādātu vienu lielizmēra darbu (150 x150 cm), māksliniecei nepieciešami aptuveni divi mēneši.

Pēdējos gados Baiba Feoktistova regulāri organizējusi personālizstādes Rēzeknē, Līgatnē un Cēsīs, laika posmā no 2020. - 2021. gadam veidojusi vāka ilustrācijas žurnālam "I’mperfekt", kā arī izstrādājusi produktu iepakojumu dizainus.


25. un 26.martā māksliniece Baiba Feoktistova interesentus gaidīs Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā uz meistarklasēm. Pieteikšanās, rakstot baiba.feoktistova@gmail.com  vai zvanot pa tālruni 25267399. Maksimālais skaits katrā meistarklasē ir 10 personas.

25.martā no pulksten 13 līdz 16.30 būs iespēja apgūt gleznošanu uz audekla. Meistarklasē soli pa solim, kopā gleznojot, būs iespēja iepazīt gan krāsu uzklāšanas tehniku un krāsu teoriju, gan veidus kā objektus padarīt telpiskus. Gala rezultātā tapušo oriģināldarbu, katrs tā autors varēs ņemt sev līdz. Maksa par meistarklasi ir 40 eiro.

Savukārt 26.martā no pulksten 13 līdz 17 būs apģērbu apgleznošanas meistarklase, kuras gaitā varēs iepazīt tekstila krāsas un tehnikas, kā arī uzzināt - kā tās uzklāt un kopt. Būs pieejami jau sagatavoti ilustrāciju paraugi, bet tiem, kas vēlēsies, būs iespēja arī pašiem izstrādāt savu vēlamo dizainu un apgleznot izvēlēto apģērbu vai mājas tekstilu. Maksa par meistarklasi 35 eiro.

Meistarklasēs priekšzināšanas nav nepieciešamas. Tās iecerētas tiem, kas vēlas izmēģināt un iemācīties, ko jaunu.

Izstāde interesentiem pieejama līdz 30.martam bez maksas, pateicoties Liepājas valstpilsētas pašvaldības finansiālajam atbalstam, un to iespējams apmeklēt katru dienu no pulksten 10 līdz 19.