No 1.decembra līdz 2.janvārim Liepājas Latviešu biedrības namā būs apskatāma fotogrāfa Peo Jonsona izstāde "Latvijas un Zviedrijas daba" kā arī būs vērojama Latvijā uzņemta ziemeļblāzma video projekcijas formātā. Interaktīvā izstāde organizēta sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību, informē SIA "Liepājas latviešu biedrības nams" kultūras projektu vadītāja Zanda Grebe.

Fotoizstādes autors ir Peo Jonsons. Viņš ir dzimis Zviedrijā, bet tagad dzīvo Latvijā. Strādā kā konsultants Ilgtspējīga tūrisma jautājumos, jo 30 gadu garumā ir strādājis tūrisma nozarē un jo īpaši ar ilgtspējīga tūrisma attīstību. Viņš ir strādājis dažādos projektos un piedalījies daudzos semināros dažādās Eiropas valstīs un Krievijā.

Nodarbojas arī ar fotografēšanu. Viņam ir īpaša attieksme pret dabu un dabas aizsardzības tēmu. Peo Jonsons uzskata, ka dabas vērtības pieder ikvienam, domājot ne tikai par šodienu, bet arī par nākotni. "Ja mēs priecājamies par dabu, tad mums par to ir arī jārūpējas. Tā ir ilgtspējīgas attīstības būtība," saka fotogrāfs.

 Autora dabas skatus  papildinās video projekcija ar unikālo dabas parādību – ziemeļblāzmu. Tās laikā debesīs iespējams vērot dažādas krāsas un formas. Tieši rudens un ziema ir tas laiks, kad šo brīnumaino parādību diezgan bieži var vērot Zviedrijā. Kaut arī Latvijā tā ir salīdzinoši reta dabas parādība,  šīs izstādes ietvaros būs iespēja to redzēt uzņemtu tieši Latvijā! Video projekciju papildinās Ērika Ešenvalda "Northern Lights" jeb "Ziemeļblāzma" mūzikas pavadījums.

Liepājas Latviešu biedrības nams strādā "zaļajā režīmā", līdz ar to klātienē var apmeklēt tikai personas ar sadarbspējīgu "Covid-19" vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Izstādes apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska un jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem.

Izstāde tapusi  ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu un to iespējams apskatīt bez maksas Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā no 1. decembra līdz 2. janvārim, darba dienās no pulksten 10 līdz 19.