Trešdien, 3. jūnijā, plulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā savu izstādi "Novilkumi" atklās aizputniece, grafiķe Mētra Drulle. Izstāde būs skatāma līdz jūnija beigām.

Māksliniece 2003. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā, grafika.  M. Drulle ir Latvijas mākslinieku savienības, Latvijas grafikas kameras un biedrības “Klubs “Tebra 5”” biedre. Pēdējā laika nozīmīgākās izstādes – desmit mākslinieki no Latvijas “Art without borders” (Štutgarte, Vācija, 2013), Latvijas māksla "Latvian art in Silesian Museum” (Katovice, Polija, 2013), personālizstāde galerijā Arakkoski (Somija, 2012).

Drulle stāsta: “Es mēģinu atrast veidu kā izteikt savas sajūtas mākslā. Grafika, īpaši kolagrāfija, kogriezums, ir vistuvākie izteiksmes veidi, kas atspoguļo manas sajūtas, ideju un radošo procesu. Es nestrādāju ātri. Mani darbi top lēni gan burtiskā, gan emocionālā nozīmē. Tie izaug patstāvīgi un top kā bērni, kas aiziet pasulē un dzīvo savu atsevišķo dzīvi. Tādēļ man ļoti nozīmīgs ir radošais process un izteiksmes veids. Galvenie tēli manos darbos ir sievietes un neparastas, pārpasulīgas būtnes.”

Liepājā būs apskatāma grafikas sērijas cikls “Sēta”, kas sastāv no vairāk kā 20 estampiem un veido izstādes pamatkodolu. Darbi veidoti kolagrāfijas tehnikā. Centrālo ideju papildina grafikas ar fantasmagorisku tēlu un būtņu piedzīvojumiem.

Ikviens laipni aicināts šo izstādi aplūkot Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā, Rožu laukumā 5/6.